Nowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCHB14 logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGTV Lighting logoKart Sp. z o.o. logoEcho Investment logoTorus logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Inżynierowie w łódzkim biurowcu

Biurowiec Symetris Business Park - wnętrze
W zrealizowanym przez Echo Investment budynku I etapu Symetris Business Park zlokalizowane zostanie nowe centrum inżynieryjne elektroniki globalnego dostawcy motoryzacyjnego, tj. firmy ZF TRW. W procesie poszukiwania nowej powierzchni firmie doradzali eksperci JLL.

ZF TRW to kolejny najemca po Nordea Bank AB i Philips Polska, który podjął decyzję o wynajęciu nowoczesnej powierzchni biurowej w I etapie kompleksu Symetris Business Park. Nasz budynek spełnił oczekiwania najemcy tworzącego nowoczesne centrum inżynieryjne elektroniki w Łodzi. Ta umowa to kolejny ważny krok w procesie komercjalizacji naszej łódzkiej inwestycji. Budynek I etapu jest już wynajęty w blisko 80 proc. Obecnie trwa budowa drugiego budynku Symetris Business Park, który dostarczy na rynek 9500 mkw. powierzchni biurowej. Oddanie do użytku planujemy na jesień 2017 r. – mówi Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur Echo Investment.

 

ZF TRW jest producentem i dystrybutorem aktywnych oraz pasywnych systemów bezpieczeństwa. Firma obsługuje największych producentów pojazdów na całym świecie. Jej oddziały znajdują się w 20 krajach. ZF TRW finansuje 22 centra techniczne i 13 torów testowych na kluczowych rynkach na całym świecie. Na lokalizację dla swojego nowego centrum inżynieryjnego elektroniki w Łodzi firma wynajęła niemal 2400 mkw. w budynku I etapu Symetris Business Park. 

 

Zdecydowaliśmy o dywersyfikacji swoich lokalizacji w Polsce. Oprócz oddziału w Częstochowie, który liczy dzisiaj ponad 300 osób, już w maju uruchomimy również duże Centrum inżynieryjne elektroniki w Łodzi. Docelowo pracę w nim znajdzie 200 osób. Obecnie centrum w Częstochowie zajmuje się projektowaniem i rozwojem elektronicznych systemów bezpieczeństwa dla przemysłu samochodowego. Nasza organizacja funkcjonuje w ramach globalnej struktury współpracując z innymi jednostkami badawczo – rozwojowymi na całym świecie, między innymi w USA, Niemczech, Anglii i Chinach. Obecnie poszukujemy głównie inżynierów elektroników i informatyków. Wybraliśmy Łódź ze względu na dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz znaczną ilość wyższych uczelni o profilu technicznym – informuje Rafał Zatorski, dyrektor Centrum Inżynieryjnego Elektroniki, ZF TRW. 

 

Symetris Business Park to kompleks biurowy o 17 500 mkw. powierzchni. Zlokalizowany jest on przy al. Piłsudskiego. Budynek posiada zielony certyfikat BREEAM.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra