EKO Certyfikat dla biurowca Saski Point

Biurowiec Saski Point
Biurowiec Saski Point
Budynek biurowy Saski Point otrzymał certyfikat BREEAM IN-USE International na poziomie Very Good w kategoriach „Building Management” oraz „Asset Performance”. Obiektem zlokalizowanym przy ul. Marszałkowskiej 111 w Warszawie w imieniu CA IMMO zarządza Cushman & Wakefield.

Biurowiec Saski Point oferuje łącznie ponad 8000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynek znajduje się w centrum miasta w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu. Biurowiec położony jest w pobliżu dwóch stacjach metra – Świętokrzyska i Ratusz Arsenał oraz przy kilku liniach autobusowych i tramwajowych. Naprzeciwko Saski Point znajduje się Park Saski oraz wiele hoteli, restauracji i sklepów. Obiekt został oddany do użytku w 1999 r. Biurowiec nadal spełnia wysoki standard wyposażenia i dysponuje m.in. podniesionymi podłogami, elastycznymi możliwościami kształtowania powierzchni najmu czy rozbudowanym systemem zarządzania budynkiem. Obiekt oferuje dwupoziomowy parking podziemny oraz zewnętrzny parking rowerowy. Niedawno budynek przeszedł modernizację powierzchni wspólnych.

 

W obecnych czasach świadomość najemców odnośnie wpływu budynków na środowisko jest coraz większa w związku z tym, aby nasz obiekt był dla nich atrakcyjny, dokładamy wszelkich starań, by stale podnosić jego jakość i zdobywać renomowane certyfikaty. Takie działania pozostają zauważone przez naszych partnerów, co przekłada się na wysoki poziom wynajęcia budynku Saski Point – powiedziała Kamila Piekarska, Asset Management w CA IMMO.

 

Na uzyskanie tak wysokiej oceny w systemie certyfikacji wpłynęły procedury zarządcze i konserwacyjne, a także zastosowanie rozwiązań wpływających na optymalizację zużycia energii elektrycznej i pozostałych mediów. Za przeprowadzenie certyfikacji i uzyskanie wyróżnienia dla budynku Saski Point odpowiadała firma Cushman & Wakefield. 

 

Uzyskanie przez Saski Point certyfikatu BREEAM IN-USE to zasługa efektywnego zarządzania budynkiem. Potwierdziliśmy, że biurowce, które powstały przed 2000 rokiem, mogą ciągle podnosić swój standard i być konkurencyjne dla nowo powstających projektów w Warszawie - powiedziała Bożena Jurek, Senior Property Manager w Dziale Zarządzania Nieruchomościami Cushman & Wakefield.

 

Firma CA IMMO została założona w 1987 r. W swoim portfelu posiada ona nieruchomości biurowe w głównych stolicach Europy Środkowej. W Warszawie są to m.in. biurowce klasy A, takie jak Warsaw Towers czy Saski Crescent. Spółka CA IMMO notowana jest na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w ramach indeksu ATX – zarządza nieruchomościami w Niemczech, Austrii i Europie Wschodniej. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz