EKO Zielony biurowiec w samym sercu Warszawy

Plac Zamkowy – Business with Heritage
Plac Zamkowy – Business with Heritage
Należący do spółki Senatorska Investment budynek Plac Zamkowy – Business with Heritage otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.

Podstawą przyznania certyfikatu był audyt oraz raport przygotowany przez licencjonowanego asesora. Ocenie audytorów podlegało wiele zagadnień charakteryzujących budynek, w tym np. jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczna, dostępność środków transportu miejskiego, użyte materiały budowlane, zarządzanie eksploatacją budynku itd.

 

Uzyskany przez budynek certyfikat BREEAM na poziomie Very Good to nie tylko gwarancja przyjazności ekologicznej, ale także większy prestiż obiektu i komfortowe warunki pracy oraz wymierne korzyści ekonomiczne dla najemców. Z badań Unii Europejskiej wynika, że liczba zwolnień lekarskich u osób pracujących w  “zielonych biurowcach” spada o 25-55 proc., zaś oszczędności w zużyciu energii elektrycznej sięgają aż 30 proc w stosunku do budynków wykonanych w tradycyjnych technologiach.

 

Przyznanie certyfikatu BREEAM, to wielkie wyróżnienie i potwierdzenie, że droga najwyższych standardów, jaką obraliśmy już na etapie projektowania, była słuszna. Proekologiczne rozwiązania są szczególnie ważne np. w obliczu obecnego problemu z jakością powietrza w stolicy. W naszym budynku zadbaliśmy zarówno o jakość, jak i o ilość świeżego powietrza, którego jest o połowę więcej, niż wymagają tego polskie przepisy, Zastosowane przez nas technologie przynoszą najemcom realne oszczędności i sprawiają, że Plac Zamkowy – Business with Heritage w pełni zasługuje na miano „zielonego budynku” –  powiedział Maksymilian Marcinkowski, prezes zarządu Senatorska Investment.

 

Inwestycja Plac Zamkowy - Business with Heritage została zgłoszona i oficjalnie zarejestrowana w systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM już na etapie projektu i otrzymała certyfikat BREEAM Interim z oceną Very Good. Z początkiem tego roku budynek otrzymał finalną certyfikację BREEAM z tą samą oceną. 

 

W budynku zostały wprowadzone rozwiązania techniczne zalecane w specjalistycznych symulacjach przeprowadzonych już na etapie projektu. Ich głównym celem było zapewnienie wysokiego komfortu użytkownikom. Ważnym aspektem środowiskowym jest zaś fakt, że budynek niemal w całości został ocieplony izolacją pochodzącą ze źródeł niezależnie certyfikowanych, jako nienaruszającą równowagi ekologicznej – powiedziała  Lucyna Magda, Assessor BREEAM International, Sweco Consulting.

 

Plac Zamkowy – Business with Heritage to budynek biurowo-usługowy klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej 5 680 mkw. Ten nowoczesny 4-kondygnacyjny obiekt został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną RKW Architektur +.  Do dyspozycji najemców przeznaczonych jest 1626 mkw. przestrzeni usługowo-handlowej na poziomie parteru oraz pierwszego piętra od strony pl. Zamkowego. Z kolei wyższe kondygnacje oferują najemcom 3851 mkw. powierzchni biurowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz