Tork

Sportowe emocje w Alchemii

Zawody Torus Triathlon In Da House odbyły się w kompleksie biurowym Alchemia
Rywalizacja triathlonistów zimą i w całości pod dachem? Takie wyjątkowe zawody odbyły się w kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku. Impreza wsparła program BadaBada fundacji Synapsis.

Zawody Torus Triathlon In Da House odbyły się w sobotę w kompleksie biurowym Alchemia. Była to już trzecia edycja tego sportowego wydarzenia. W br. oprócz indywidualnych kategorii walczyły ze sobą także firmowe sztafety.

 

To już trzecia edycja zawodów, które – co ogromnie cieszy – przyciągają coraz więcej sympatyków triathlonu. Zawodnicy prezentowali różny poziom, różne też mieli cele, ale o to właśnie chodzi - sport i aktywność fizyczna są dla wszystkich. Oprócz dobrej zabawy była też walka o wynik, co widać było szczególnie w grupie PRO, czyli zawodowców. Bardzo się cieszę, że udało się też wesprzeć Fundację SYNAPSIS i realizowany przez nią program BadaBada, wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci i zwrócić uwagę na ten ważny temat – powiedziała Monika Brzozowska z firmy Torus, organizatora zawodów.

 

W tegorocznej edycji Torus Triathlon In Da House łącznie (indywidualnie i w sztafetach) wystartowało 126 zawodników. Jest to rekordowa liczba uczestników.

 

Tegoroczna edycja Torus Triathlon In Da House przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Niesamowita rywalizacja, walka o każdą sekundę i porywający doping. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to nie tylko najlepsze indoorowe zawody triathlonowe w Polsce, to jest najlepsza tego typu impreza na świecie – komentowała po zawodach Iwona Guzowska, dyrektor sportowy TTIDH 2017.

 

Rywalizacja toczyła się na sprinterskim dystansie (750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 km do przejechania na rowerze wpiętym w trenażer i 5 km do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej). W kategorii PRO mężczyzn zwyciężył Daniel Formela (1:03:09), a wśród kobiet triumfowała Marta Łagownik (1:11:56). Rywalizację sztafet wygrała ekipa Tiger GYM (1:07:30), przed Siemens i przyjaciele (1:09:05) oraz Torus Squad (1:09:27).

 

Startowałem we wszystkich trzech edycjach tych zawodów i za każdym było to niesamowite przeżycie. Widać, że ta impreza się rozwija, z roku na rok jest jeszcze lepiej dopięta organizacyjnie, rośnie też poziom sportowy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę tutaj startować – mówił jeden z uczestników TTIDH 2017.

 

Biorąc udział w imprezie można było wesprzeć cel charytatywny, jakim w tym roku był program BadaBada fundacji Synapsis. Program ten polega na wspieraniu wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci. Na ten cel został przeznaczony cały dochód z wpłat za pakiety startowe dokonywane przez teamy biznesowe.  

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz