Innowacyjny biurowiec już gotowy

Bielany Business Point we Wrocławiu (Fot. Megapolis)
Wrocławski biurowiec Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich zrealizowała grupa deweloperska Megapolis.

Bielany Business Point to 5-kondygnacyjny biurowiec klasy A. Obiekt oferuje 12 000 mkw. powierzchni. W budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają znaczną redukcję zużycia energii. 

 

Obiekt Bielany Business Point został zaprojektowany tak, by spełniał on wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Przewidziane w tym dokumencie standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. 

 

Architektura biurowca nawiązuje do modernistycznych wzorców. Okładziny elewacji w atrium zostały wykonane z nanoglasu w kolorze białym. Jest to spiek mączki marmurowej ze szkłem, dający efekt z jednej strony szkła, a z drugiej, delikatnego odwzorowania charakterystycznej dla kamienia struktury. Bielany Business Point to pierwsza inwestycja w Europie, w której materiał ten został wykorzystany na tak szeroką skalę – tłumaczy Paweł Bal, menedżer projektu.

 

W budynku znajdują się udogodnienia dla rowerzystów oraz platforma car sharingowa do dyspozycji najemców. Atutem biurowca jest także jego lokalizacja, która umożliwia szybki dojazd do wrocławskiego lotniska. Bielany Business Point znajduje się także w sąsiedztwie węzła autostradowego, łączącego trasę A4 oraz liczne drogi krajowe, co zapewnia wygodne połączenie z Aglomeracją Śląską, Wielkopolską a także szybki dojazd do granicy z Niemcami i Czechami.

 


0.0
Tagi: Megapolis
Napisz pierwszy komentarz