Kinnarps Polska Sp. z o.o.

W kwietniu nieruchomości będą niebieskie

fot. materiały prasowe Cushman & Wakefield
fot. materiały prasowe Cushman & Wakefield
Fundacja SYNAPSIS zachęca, by w temacie autyzmu nikt nie pozostał zielony! Przedstawiciele branży nieruchomości wyrażą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem włączając się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”.

„Na niebiesko dla autyzmu” (Light It Up Blue) to ogólnoświatowa kampania, która od 2011 r.  organizowana jest przez amerykańską organizację Autism Speaks. W Polsce kampania została rozpropagowana przez Fundację SYNAPSIS* z inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem. Celem akcji jest wyrażenie solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem przez podświetlenie budynków na kolor niebieski. Iluminacja organizowana jest 2 kwietnia, czyli w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu. Podświetlenie obiektów na niebiesko rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, w ramach którego w upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu angażują się  organizacje pozarządowe, władze państwowe i lokalne, firmy oraz grupy nieformalne. 


Autyzm jest zaburzeniem, które wg. szacunków dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce. ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok, raka, cukrzycy, czy AIDS. Zachęcamy branżę nieruchomości do świętowania Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w trojaki sposób: ŚWIEĆ – włącz się w niebieską iluminację budynków w ramach akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, EDUKUJ – zorganizuj warsztat z udziałem eksperta z Fundacji SYNAPSIS dla swoich współpracowników, WSPIERAJ – przekaż darowiznę na diagnozę i terapię osób z autyzmem – mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji SYNAPSIS.


W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 100 budynków w całej Polsce. W tegorocznej edycji swój udział zadeklarowało już 21 firm działających na rynku nieruchomości, a także najemcy budynków. Udział w akcji można zgłosić pisząc na naniebiesko@synapsis.org.pl lub telefonując pod numer (+48) 512 345 161.

 


 

*Fundacja SYNAPSIS jest polską organizacją pozarządową, która niesie pomoc osobom z autyzmem. Specjalizuje się w wykrywaniu autyzmu u dzieci poniżej drugiego roku życia i ich terapii, działalności szkoleniowej oraz opracowywaniu modelowych rozwiązań i ich upowszechnianiu.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra