Podium Investment logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoTorus logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Platynowe Eurocentrum

Eurocentrum Office Complex otrzymał certyfikat ekologiczny LEED CS na najwyższym, platynowym poziomie.

Zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy biurowiec Eurocentrum Office Complex otrzymał certyfikat LEED CS na platynowym poziomie. Jest on piątym zrównoważonym obiektem w stolicy, a zarazem największym w Polsce posiadającym tę certyfikację. 

 

Realizujemy projekty w najlepszym dostępnym na rynku standardzie, czego potwierdzeniem jest uzyskanie najwyższego, międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego budownictwa. Nasze obiekty wyróżnia dbałość nie tylko o środowisko, ale również o użytkowników obiektu, którym jako zarządca oferujemy cykliczne programy i edukację w zakresie ochrony środowiska i zdrowia. Zapewniamy wysoki komfort przebywania w obiekcie dzięki strefom relaksu z zielonymi atriami, wysokiemu dostępowi światła naturalnego i ponadnormatywnej wymianie powietrza, mającej istotny wpływ na obniżenie zachorowalności wśród pracowników, a także licznym usługom umożliwiającym załatwianie w biurowcu codziennych spraw – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu Grupy Capital Park.


Eurocentrum Office Complex otrzymał najwyższą liczbę punktów w kategoriach Ograniczenie zużycia wody oraz Materiały i zasoby. Warszawski biurowiec wyróżnia 59-procentowa redukcja wody pitnej, a także wykorzystanie 100 proc. wody deszczowej, która zużywana jest do spłukiwania toalet czy podlewania zieleni. Podczas prac związanych z realizacją biurowca użyte zostało drewno pochodzące w 100 proc. ze źródeł certyfikowanych, ponownie wykorzystano też 88 proc. odpadów powstałych podczas budowy. W Eurocentrum zastosowano zewnętrzne żaluzje na elewacji południowej, a także zainstalowano systemy wentylacji i klimatyzacji z maksymalnym odzyskiem ciepła.

 

Innowacją w obiekcie jest Program Edukacji Ekologicznej przygotowany dla najemców, dzięki któremu uczą się oni, jak mogą na co dzień dbać o środowisko zarówno w pracy oraz w życiu prywatnym. Co ciekawe, na dachu Eurocentrum znajduje się także najwyżej położona pasieka w Polsce, z której miód można kupić na miejscu.

 

Eurocentrum Office Complex to obiekt klasy A+ zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy. Biurowiec na 15 kondygnacjach oferuje 65 800 mkw. powierzchni najmu (w tym 63 600 mkw. powierzchni biurowej). Inwestorem i zarządcą budynku jest Grupa Capital Park.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra