Griffin Premium RE.. na warszawskiej GPW

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com
Na GPW w Warszawie zadebiutowały akcje Griffin Premium RE.. N.V. Jest to pierwsza spółka typu REIT notowana na warszawskim parkiecie.

Akcje Griffin Premium RE.. N.V. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek 13 kwietnia. Na otwarciu sesji kurs akcji wyniósł 5,70 zł. Jak czytamy na oficjalnej stronie spółki przekłada się on na kapitalizację rynkową Griffin Premium RE.. na poziomie 890 mln zł (około 206 mln euro).

 

Griffin Premium RE.. jest spółką typu REIT notowaną na GPW w Warszawie. Daje ona polskim inwestorom możliwość zainwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych. Mogą się oni stać współwłaścicielami 9 nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych. Jak podaje Griffin Premium RE.. na swojej stronie internetowej, inwestorzy będą mogli skorzystać z wypłaty w formie dywidendy środków pochodzących z wynajmu nieruchomości.

 

Łączna wartość oferty publicznej akcji Griffin Premium RE.. wyniosła ponad 508 mln zł. Z emisji nowych akcji Spółka pozyskała środki w wysokości ponad 126 mln zł. Zostaną one przeznaczone na rozbudowę portfela nieruchomości. Spółka zamierza część środków przeznaczyć na zakup biurowca West Link we Wrocławiu. Pozostałe środki Griffin Premium RE.. zainwestuje w trzy projekty biurowe realizowane przez Echo Investment w Warszawie.

 

Funkcję globalnych koordynatorów w procesie IPO Griffin Premium RE.. oraz współzarządzających księgą popytu pełnili Bank Zachodni WBK S.A. oraz Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG. Funkcję współmenedżera Oferty pełnił Dom Maklerski BOŚ S.A.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz