Giant

West Link sprzedany!

Biurowiec West Link
Biurowiec West Link
Echo Investment sprzedaje biurowiec West Link spółce Griffin Premium RE.., nowej platformie stworzonej przez Griffin Real Estate. Griffin Premium RE.. zainwestuje także w takie projekty jak inwestycja przy ul. Beethovena i Browary Warszawskie.

Spółki Echo Investment i Griffin Real Estate zawarły przedwstępne umowy, na podstawie których Griffin Premium RE.. (nowa platforma stworzona przez Griffin Real Estate) przejmie kontrolę nad wrocławskim biurowcem West Link i docelowo go zakupi. Umowa jest warunkowa i zostanie sfinalizowana nie później niż 31 grudnia 2018 roku.


Ponadto, spółka Echo Investment zawarła umowę inwestycyjną, dzięki której Griffin Premium RE.. zainwestuje pośrednio 25 proc. kapitału koniecznego do ukończenia budowy i sfinalizowania projektów komercyjnych realizowanych w Warszawie przez spółki zależne Echo (projektu przy ul. Beethovena - I i II etap oraz inwestycji Browary Warszawskie – etap J). Griffin Premium RE.. będzie pośrednio uprawniony do 25 proc. udziału w zyskach po sprzedaży wyżej wymienionych projektów przez Echo Investment oraz nabędzie prawo do złożenia pierwszej oferty ich nabycia.  


Transakcje te wpisują się w strategię Echo Investment polegającą na sprawnej sprzedaży realizowanych projektów, które wykazują zadowalający poziom wynajętej powierzchni, co sprawia, że pozyskana gotówka jest inwestowana w kolejne inwestycje przynoszące wzrosty – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment. 
 

To kolejny krok ku rozbudowie i dywersyfikacji najbardziej atrakcyjnego portfela nieruchomości, który przyniesie stabilne zwroty inwestorom i skutkować będzie możliwością wypłaty wysokich dywidend – mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin Premium RE..

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz