bcb wrzesień 2020

Material Immaterial

fot. Grupa Nowy Styl
W Mediolanie można oglądać instalację artystyczną Przemysława Mac Stopy, której częścią są meble Grupy Nowy Styl – Tapa i Tauko. Projektant zaaranżował biuro prasowe włoskiego magazynu „Interni”, organizatora wystawy „Material Immaterial”.

Magazyn „Interni” już po raz kolejny zapraszał artystów, architektów i designerów z całej Europy do zinterpretowania hasła wystawy z danego roku. Tym razem było to „Material Immaterial”. Po raz drugi w biurze prasowym „Interni” znalazły się meble Grupy Nowy Styl. Centrum prasowe jest podzielone na dwie części. Są to: strefa wejściowa w kolorze niebieskim oraz żółty pokój do pracy i integracji, z którego chętnie korzystają dziennikarze z całego świata, relacjonujący wydarzenia odbywające się w ramach Milan Design Week. Wyraziste kolory stanowią nawiązanie do logo magazynu „Interni”.


Jak Przemysław Mac Stopa wykorzystał tegoroczne motto w swoim projekcie? – Punktem wyjścia było ulotne marzenie, które udało się urzeczywistnić. Poprzez połączenie grafik, które dają złudzenie iluzji oraz luster, których odbicie jest niematerialne, stworzyłem namacalny świat wirtualnej rzeczywistości. Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych – mówi artysta. – Ważnym aspektem w całym projekcie są meble zaprojektowane przeze mnie dla Grupy Nowy Styl. System puf Tapa oraz linia krzeseł i stolików Tauko, dzięki swojej modularności, dały mi możliwość ustawienia odpowiednich konfiguracji i zaaranżowania różnorodnych przestrzeni do pracy. Te cechy są też odpowiedzią na potrzeby wielu firm, które dynamicznie się zmieniają i cenią elastyczne rozwiązania w zakresie wyposażenia biur – dodał. 

 

Wywiad z Przemysławem Mac Stopą nagrany w Centrum Prasowym „Interni” w Mediolanie:

 

 

System puf Tapa zdobył szereg prestiżowych nagród, m.in. „Best of Best” Iconic Awards w kategorii Interior Innovation oraz Active Office Award. Został też wyróżniony przez niemiecki magazyn „Das Büro”. 

 

Instalację artystyczną można jeszcze oglądać do 15 kwietnia na Università Degli Studi di Milano, via Festa del Perdono 7.

 


0.0
Tagi: Nowy Styl
Napisz pierwszy komentarz