Olivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoTorus logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOnyx Business Point logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPartner Capital Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoDorbud S.A. logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Nowa skyline Warszawy

Wieże biurowe Warszawy - infografika Walter Herz
W Warszawie realizowane są liczne kompleksy biurowe. Wiele z nich wzbogaci krajobraz miasta o nowe, wysokie wieże. Jak rysuje się skyline Warszawy?

Eksperci Walter Herz zauważają, że nowe wieżowce przyniosą stolicy nową skyline i atrakcyjną przestrzeń publiczną. W budowie znajduje się już większość spośród tych projektów, w których zaplanowana jest realizacja wieżowców. Najwięcej wysokościowców powstaje w okolicy ronda Daszyńskiego, a najwyższy obiekt zostanie wybudowany obok dworca Centralnego. Wieże biurowe powstaną w takich inwestycjach jak np. Generation Park, Spark, Mennica Legacy, Varso, Spinnaker, Browary Warszawskie, The Warsaw Hub czy Skyliner. Jak podkreślają specjaliści Walter Herz, kompleksy biurowe zwykle budowane są etapami, a wieżowce najczęściej powstają w ostatnich fazach inwestycji. 

 

Już na ostatni kw. br. zaplanowane jest oddanie do użytku pierwszego obiektu wchodzącego w skład kompleksu Generation Park, który realizowany jest przez Skanska Property Poland przy rondzie Daszyńskiego. Wzbogaci on warszawski rynek biurowy o niemal 84 000 mkw. W skład kompleksu wejdą dwa niższe budynki o łącznej powierzchni najmu ok. 40 000 mkw. i 140-metrowa wieża oferująca ponad 44 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Do końca br. powinna zakończyć się realizacja budynku X. Przewidywany termin oddania kolejnego budynku to II/III kw. 2021 r. W tym samy roku ma być też gotowy wysokościowiec. 

 

Z kolei na I kw. 2018 r. zaplanowane jest ukończenie pierwszego obiektu w kompleksie Spark. Kompleks łącznie zaoferuje ok. 70 000 mkw. powierzchni najmu. Inwestycja obejmuje budowę trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży, która stanie u zbiegu Okopowej, Wolskiej i alei Solidarności. Powstający obecnie budynek C, w który zaoferuje ponad 12 000 mkw. ma być gotowy na początku przyszłego roku. Biurowiec B (około 17 000 mkw. powierzchni) zostanie oddany w I. kw. 2019 r. Za dwa i pół roku inwestor planuje rozpocząć budowę wysokościowca. Ukończenie całego kompleksu zaplanowane jest na 2021 r. 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra