EURO STYL Spółka Akcyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoCHB14 logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoCity Office logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoOnyx Business Point logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoGłówka Pracuje logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowa skyline Warszawy

Wieże biurowe Warszawy - infografika Walter Herz
W Warszawie realizowane są liczne kompleksy biurowe. Wiele z nich wzbogaci krajobraz miasta o nowe, wysokie wieże. Jak rysuje się skyline Warszawy?

Eksperci Walter Herz zauważają, że nowe wieżowce przyniosą stolicy nową skyline i atrakcyjną przestrzeń publiczną. W budowie znajduje się już większość spośród tych projektów, w których zaplanowana jest realizacja wieżowców. Najwięcej wysokościowców powstaje w okolicy ronda Daszyńskiego, a najwyższy obiekt zostanie wybudowany obok dworca Centralnego. Wieże biurowe powstaną w takich inwestycjach jak np. Generation Park, Spark, Mennica Legacy, Varso, Spinnaker, Browary Warszawskie, The Warsaw Hub czy Skyliner. Jak podkreślają specjaliści Walter Herz, kompleksy biurowe zwykle budowane są etapami, a wieżowce najczęściej powstają w ostatnich fazach inwestycji. 

 

Już na ostatni kw. br. zaplanowane jest oddanie do użytku pierwszego obiektu wchodzącego w skład kompleksu Generation Park, który realizowany jest przez Skanska Property Poland przy rondzie Daszyńskiego. Wzbogaci on warszawski rynek biurowy o niemal 84 000 mkw. W skład kompleksu wejdą dwa niższe budynki o łącznej powierzchni najmu ok. 40 000 mkw. i 140-metrowa wieża oferująca ponad 44 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Do końca br. powinna zakończyć się realizacja budynku X. Przewidywany termin oddania kolejnego budynku to II/III kw. 2021 r. W tym samy roku ma być też gotowy wysokościowiec. 

 

Z kolei na I kw. 2018 r. zaplanowane jest ukończenie pierwszego obiektu w kompleksie Spark. Kompleks łącznie zaoferuje ok. 70 000 mkw. powierzchni najmu. Inwestycja obejmuje budowę trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży, która stanie u zbiegu Okopowej, Wolskiej i alei Solidarności. Powstający obecnie budynek C, w który zaoferuje ponad 12 000 mkw. ma być gotowy na początku przyszłego roku. Biurowiec B (około 17 000 mkw. powierzchni) zostanie oddany w I. kw. 2019 r. Za dwa i pół roku inwestor planuje rozpocząć budowę wysokościowca. Ukończenie całego kompleksu zaplanowane jest na 2021 r. 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra