Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoArchicom logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowa skyline Warszawy

Wieże biurowe Warszawy - infografika Walter Herz
W Warszawie realizowane są liczne kompleksy biurowe. Wiele z nich wzbogaci krajobraz miasta o nowe, wysokie wieże. Jak rysuje się skyline Warszawy?

Eksperci Walter Herz zauważają, że nowe wieżowce przyniosą stolicy nową skyline i atrakcyjną przestrzeń publiczną. W budowie znajduje się już większość spośród tych projektów, w których zaplanowana jest realizacja wieżowców. Najwięcej wysokościowców powstaje w okolicy ronda Daszyńskiego, a najwyższy obiekt zostanie wybudowany obok dworca Centralnego. Wieże biurowe powstaną w takich inwestycjach jak np. Generation Park, Spark, Mennica Legacy, Varso, Spinnaker, Browary Warszawskie, The Warsaw Hub czy Skyliner. Jak podkreślają specjaliści Walter Herz, kompleksy biurowe zwykle budowane są etapami, a wieżowce najczęściej powstają w ostatnich fazach inwestycji. 

 

Już na ostatni kw. br. zaplanowane jest oddanie do użytku pierwszego obiektu wchodzącego w skład kompleksu Generation Park, który realizowany jest przez Skanska Property Poland przy rondzie Daszyńskiego. Wzbogaci on warszawski rynek biurowy o niemal 84 000 mkw. W skład kompleksu wejdą dwa niższe budynki o łącznej powierzchni najmu ok. 40 000 mkw. i 140-metrowa wieża oferująca ponad 44 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Do końca br. powinna zakończyć się realizacja budynku X. Przewidywany termin oddania kolejnego budynku to II/III kw. 2021 r. W tym samy roku ma być też gotowy wysokościowiec. 

 

Z kolei na I kw. 2018 r. zaplanowane jest ukończenie pierwszego obiektu w kompleksie Spark. Kompleks łącznie zaoferuje ok. 70 000 mkw. powierzchni najmu. Inwestycja obejmuje budowę trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży, która stanie u zbiegu Okopowej, Wolskiej i alei Solidarności. Powstający obecnie budynek C, w który zaoferuje ponad 12 000 mkw. ma być gotowy na początku przyszłego roku. Biurowiec B (około 17 000 mkw. powierzchni) zostanie oddany w I. kw. 2019 r. Za dwa i pół roku inwestor planuje rozpocząć budowę wysokościowca. Ukończenie całego kompleksu zaplanowane jest na 2021 r. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra