bcb wrzesień 2020

EKO Biurowce Skanska jeszcze bardziej zrównoważone

Spark - wizualizacja
Spark - wizualizacja
Spark będzie pierwszym projektem biurowym Skanska w regionie CEE, który zostanie poddany certyfikacji w systemie WELL.

Skanska wprowadza na rynek Europy Środkowo-Wschodniej certyfikat WELL, czyli system, który mierząc jakość powierzchni biurowej w centrum zainteresowania stawia zdrowie i samopoczucie człowieka. Park biurowy Spark, będzie jednym z pierwszych obiektów, które zostaną poddane certyfikacji. Skanska będzie też certyfikować swoje projekty na terenie Czech, Rumunii i Węgier.

 

The WELL Building Standard to system, który koncentruje się na wpływie miejsca pracy i życia na nasze zdrowie. System zarządzany jest przez międzynarodowy instytut WELL Building Institute™ (IWBI™). Aby otrzymać certyfikację WELL, właściciel budynku musi poddać obiekt testom i ewaluacji, które przeprowadzane są przez Green Business Certification Inc. – partnera IWBI. System ten wymaga od właściciela nieruchomości weryfikacji początkowo spełnionych założeń co trzy lata. 

 

To dla nas ważna decyzja biznesowa i kolejny krok w tworzeniu ponadczasowych miejsc pracy, które w centrum stawiają potrzeby człowieka i jego komfort. W 2009 roku jako pierwszy deweloper w regionie Europy Środkowo-Wschodniej podjęliśmy decyzję o budowaniu wszystkich naszych obiektów zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, przekonując do ekologicznych budynków zarówno najemców, inwestorów, jak i cały rynek nieruchomości biurowych. Jesteśmy pewni, że tym razem będzie podobnie. Obecnie, kiedy LEED jest już powszechnym standardem, idziemy o krok dalej i wyznaczamy kolejny zrównoważony trend. WELL jest nowatorskim narzędziem w Europie Środkowo-Wschodniej, które pozwoli nam jeszcze mocniej skupić się na tworzeniu przyjaznych i zdrowych miejsc do pracy – tłumaczy Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.

 

Certyfikat WELL to system mierzący, certyfikujący i monitorujący jakość elementów środowiska pracy wpływającego na zdrowie i samopoczucie człowieka, m.in. jakość powietrza i wody, dostęp do światła dziennego, ale również poczucie komfortu, dostęp do zdrowego jedzenia czy wpływ biura na ciało i umysł. W przyszłości w biurowcach wyróżnionych tym certyfikatem dostępne będą dodatkowe benefity dla pracowników takie, jak np. zorganizowane aktywności sportowe czy ogródki warzywne. 

 

Po raz pierwszy standard WELL został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w 2014 r. Certyfikacja WELL powstała w oparciu o badania naukowe z dziedziny medycyny. W ich trakcie sprawdzano wpływ, jaki na nasze zdrowie i samopoczucie mają budynki, w których spędzamy do 90 proc. naszego czasu.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz