Interbiuro - duży

Rośnie nowa wizytówka miasta

Brama Miasta - wizualizacja
Brama Miasta - wizualizacja
Nowe Centrum Łodzi zamieniło się w wielki plac budowy – rozpoczęła się budowa kompleksu Brama Miasta.

Pierwszy budynek, który powstanie w ramach projektu Brama Miasta zaoferuje najemcom ok. 27 500 mkw. Obiekt ten powstanie najbliżej dworca Łódź Fabryczna. Zakończenie jego budowy planowane jest na II kw. 2019 r. 

Nowe Centrum Łodzi to ogromny plac budowy. Zaczęliśmy publicznymi inwestycjami: modernizacją EC1 i budową nowego dworca Fabrycznego. Perony tego drugiego zagłębiliśmy na 16 metrów, aby umożliwić budowę tunelu, który połączy nie tylko Łódź Fabryczną z Kaliską, ale również otworzy nas na Wrocław, Poznań, a także Berlin, Wiedeń i Amsterdam szybką, wygodną koleją. Teraz prym wiodą prywatni inwestorzy. W Nowym Centrum Łodzi powstają już nowoczesne biurowce, w których prace znajdzie kilka tysięcy osób. Jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów jest Brama Miasta - to ona będzie witała podróżnych wysiadających z dworca Fabrycznego i z pewnością stanie się jedną z wizytówek miasta – mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. 

Kompleks biurowy Brama Miasta będzie składał się z dwóch budynków. Na łódzki rynek dostarczy on około 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Jest to trzecia inwestycja biurowa firmy Skanska, która powstaje w Łodzi i druga, która będzie częścią Nowego Centrum Łodzi. We wszystkich inwestycjach biurowych dewelopera w mieście łącznie będzie pracować nawet 10 tys. osób (w tym ok. 4 tys. w Bramie Miasta). 

Projekt biurowy nawiązuje swoją estetyką do fabrycznych tradycji miasta. Charakterystyczną jego cechą jest bowiem elewacja pokryta kortenem i ceglane patio. 
Nowe Centrum Łodzi może stać się miejscem spotkań na świeżym powietrzu. To tu będą mogły być organizowane wydarzenia kulturalne czy prowadzone różne inicjatyw społeczne. Zachętę do tego typu aktywności będzie stanowić otwarty plac, miejskie kawiarnie, ogólnodostępne WiFi, zieleń i mała architektura sprawią.

Brama Miasta w liczbach

  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 40 000 mkw. GLA.
  • Powierzchnia najmu I etapu: ok. 27 500 mkw. GLA.
  • Oddanie do użytku I etapu – Q2 2019.
  • Cały kompleks dostarczy 230 miejsc parkingowych.
  • Budynek I etapu w najwyższym miejscu:15 kondygnacji naziemnych.
  • Certyfikacja: LEED Gold.
  • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: medusa group.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra