Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Skanska docenia potencjał Woli

Wmurowanie kamieni węgielnych pod inwestycje firmy Skanska
Skanska wmurowała kamienie węgielne pod inwestycje Generation Park i Spark.

Skanska wraz z mieszkańcami Woli świętowała Tydzień Sąsiedzki. Dziś, w Europejskim Dniu Sąsiada miał miejsce jego finał, podczas którego symbolicznie wmurowano kamienie węgielne pod inwestycje Spark i Generation Park. 

Plac CytryNowy przy inwestycji Spark oraz kreatywne przestrzenie ArtBox i Przestrzeń Otwarta przy Generation Park były przez ostatnie dni miejscem różnych wydarzeń. Okoliczni mieszkańcy i pracownicy wolskich biur mogli korzystać z kina letniego czy wspólnie bawić się na potańcówce z Dancingiem Międzypokoleniowym. Jednym z punktów kulminacyjnych było otwarcie na Placu CytryNowym wernisażu warszawskiego akwarelisty i architekta Tytusa Brzozowskiego. Z kolei podczas wolskiego dnia rzemieślników można było skorzystać z porad i usług lokalnej krawcowej, zegarmistrza i fryzjera oraz naprawić swój rower. 

Od 20 lat aktywnie wspieramy rozwój Woli tworząc tutaj dostępne dla wszystkich miejsca do pracy i spotkań. To w tej dzielnicy dostarczyliśmy już blisko 140 000 mkw. elastycznej przestrzeni biurowej, a kolejne 150 000 mkw. jest aktualnie w budowie. Wiele działań podejmujemy również we współpracy z miejscową społecznością, partnerami i lokalnymi fundacjami. Zależy nam kreowaniu przestrzeni pełnych pozytywnych emocji, zielonych enklaw w biznesowym sercu Warszawy, które sprzyjają budowaniu relacji z naszymi sąsiadami. Ogromny potencjał Woli i to, jak czujemy się tutaj zadecydowały, że w Spark powstanie główna siedziba wszystkich spółek Skanska w Polsce – powiedział podczas uroczystości Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Spark będzie składał się z trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży oraz ogólnodostępnego placu. Elementami charakterystycznymi inwestycji będą także mgiełka wodna, trampoliny posadzkowe i strefa ćwiczeń, a na tarasie pierwszego budynku staną ule. 

Generation Park również zaoferuje najemcom trzy budynki X, Y (wieża) i Z. Ich nazwy są nawiązaniem do następujących po sobie generacji. Warszawiacy będą mogli odwiedzić tu punkty usługowe, restauracje i odpocząć wśród zieleni. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra