Assa Abloy

Zostają w biurowcu Kliwer

Biurowiec KLIWER
Biurowiec KLIWER
Biurowiec Kliwer zatrzymuje swoich dotychczasowych najemców na dłużej. Odnowione umowy najmu objęły łącznie 45 proc. całkowitej powierzchni budynku.

Budynek biurowy Kliwer odnowił umowy najmu z sześcioma najemcami. Transakcje te dotyczyły 2800 mkw., czyli 45 proc. całkowitej powierzchni najmu obiektu. Wynajmującego podczas odnawiania umów najmu reprezentowała agencja doradcza Imovera (Grupa Vielkopolska). 

W odnowionej umowie najmu zajmowaną dotychczas powierzchnię podwoiła firma SWECO Consulting (dawniej Grontmij Polska). Spółka jest częścią szwedzkiej grupy SWECO AB, notowanej na giełdzie Nasdaq Stockholm. Po połączeniu z holenderską grupą GRONTMIJ N.V., SWECO AB jest wiodącym podmiotem w branży konsultingowo-inżynieryjnej w Europie.

Zajmowaną powierzchnię zwiększył także producent mięsa i przetworów – SOKOŁÓW S.A. Przedłużając umowę firma zwiększyła swoje biuro o niemal 40 proc. SOKOŁÓW ma do swojej wyłącznej dyspozycji dwa piętra i jest obecnie największym najemcą w budynku Kliwer.

W biurowcu Kliwer na dłużej pozostanie także firma informatyczna PRIMARIS. Spółka ta koncentruje się na świadczeniu usług dla sektora finansowego. 

Najem biura odnowiła również ARENA TAX. Jest to licencjonowana spółka doradztwa podatkowego, która wspomaga polskie firmy oraz podmioty międzynarodowe np. w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw.

Na przedłużenie umowy najmu zdecydowała się spółka ANTARECO, która świadczy usługi księgowe, kadrowo-płacowe, sprawozdawcze oraz doradcze.

Kolejna transakcja przedłużenia najmu dotyczy firmy INGRIFO. Firma ta tworzy rozwiązania w oparciu o wiodące technologie, zapewniając wsparcie w dziedzinach takich jak zarządzanie usługami IT, zarządzanie infrastrukturą IT, monitoring procesów biznesowych, audyt aplikacji czy zarządzanie majątkiem.

Pomimo konkurencji ze strony nowo powstałych budynków biurowych na Mokotowie, Kliwer cieszy się zainteresowaniem najemców; potwierdzeniem jest zawarcie kilku nowych umów najmu w I kwartale 2017 roku; dzięki temu budynek jest jednym z niewielu biurowców na Mokotowie, które są w pełni wynajęte. Atrakcyjność budynku podnosi położenie przy ul. Bukowińskiej, blisko ul. Puławskiej i Al. Wilanowskiej, z bezpośrednim dostępem do węzła komunikacyjnego Dworzec Południowy, w tym stacji metra M1 Wilanowska; to z pewnością skłania wiele osób do zmiany nawyków i zachęca do częstszego korzystania ze środków komunikacji miejskiej; również wszyscy dotychczasowi najemcy, odnawiając swoje umowy najmu na dłużej, potwierdzili swoje uznanie dla walorów budynku, w tym jego lokalizacji – mówi Hubert Ferrada, project manager odpowiedzialny w Imovera za komercjalizację budynku.

Biurowiec KLIWER oferuje ponad 6150 mkw powierzchni biurowej. Obiekt znajduje się na warszawskim Mokotowie. W budynku dostępne są sale konferencyjne i szkoleniowe oraz biura serwisowane, oferujące mikrobiura i małe moduły biurowe. 

 


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz