Kinnarps Polska Sp. z o.o.

OBC ekologii

Gdański hub biznesowy, Olivia Business Centre, wdrożył kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie – carpooling.
Gdański hub biznesowy, Olivia Business Centre, wdrożył kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie – carpooling.
Olivia Business Centre wdraża kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie. Po uruchomieniu specjalnego autobusu OBC, pora na carpooling.

Ze startem tej nowoczesnej usługi związana jest akcja promocyjna i konkurs. Osoba, która zdecyduje się na udostępnienie miejsca w swoim samochodzie i dojazdy do pracy z innymi pracownikami centrum ma szansę wygrać miejsce postojowe w Olivii oraz nagrody przygotowane przez rezydentów OBC, którzy zostali partnerami tego projektu. Odnalezienie osób chętnych do współdzielenia auta ułatwia dedykowana rozwiązaniu platforma – cp.oliviacentre.com. 

Podróżowanie jednym pojazdem to nie tylko ekonomiczny, ale i ekologiczny sposób na poprawę warunków na drogach. Korzystając z niego zmniejszamy nasze wydatki na paliwo, minimalizujemy niedogodności związane z parkowaniem, wpływamy też na środowisko naturalne – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów w Olivia Business Centr. – Trudno nie docenić też dodatkowego aspektu rozwiązania; integracji podróżujących. Dzięki wspólnym przejazdom, osoby pracujące w tym samym budynku czy kompleksie biurowym poznają się lepiej, nawiązują relacje i nieraz, na dalszym etapie, współpracują. W wydaniu Olivii mogą też wygrać atrakcyjne nagrody – dodaje.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie promującym usługę carpoolingu powinni zarejestrować się na platformie cp.oliviacentre.com. Następnie muszą określić trasę przejazdu relacji dom-praca (ze wskazaniem godzin wyjazdu i liczby dostępnych w aucie miejsc), oznakować swój pojazd dedykowanym akcji identyfikatorem oraz systematycznie zbierać kupony (punkty) za wspólne podróżowanie w pit-stopie zlokalizowanym w Olivia Business Centre. Punktowane są częstotliwość przejazdów i liczba współpasażerów. Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca.

Idea współdzielenia auta przez przypadkowe osoby powstała w latach 50. XX w. W polskich inwestycjach biurowych zagościła ona kilka lat temu. 

Wielofunkcyjny projekt biurowy Olivia Business Centre od początku inwestuje w rozwiązania sprzyjające ekologii i dobrostanowi pracowników centrum. W maju ruszył, testowo, autobus Olivii (więcej: Funbusem do pracy w OBC). Centrum rozwija także systematycznie infrastrukturę dla rowerzystów. Można tu obecnie korzystać z 700 szafek w przebieralniach, 500 miejsc parkingowych, szatni z prysznicami oraz rowerowych stacji naprawczych. Na terenie Olivii znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą) dla mieszkańców Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra