Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Wzorowe meble

Inspiracją do stworzenia kolekcji puf Bazalto była formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (fot. MDD)
Meble miękkie ULTRA i BAZALTO wyprodukowane przez Fabrykę Mebli Biurowych MDD zostały nominowane do ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór 2017.

Organizatorem konkursu Dobry Wzór 2017 jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Meble miękkie ULTRA i BAZALTO będą walczyć w kategorii "Sfera Pracy" o tytuł najlepiej zaprojektowanego produktu. Celem tego współzawodnictwa jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie producentów i dystrybutorów. Konkurs obejmuje 9 kategorii: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. 

W aranżacji ergonomicznej przestrzeni biurowej ważne jest odpowiednie rozmieszczenie stanowisk i komfortowe wyposażenie. Odpowiednio zaaranżowane biuro pozwala wyeksponować nowoczesny wizerunek, oddziałuje na zmysły i przyciąga uwagę podkreślając indywidualność i profesjonalizm przedsiębiorstwa. W nowoczesnym biurze jednak ważne jest połączenie ergonomii z oryginalnym wzornictwem. Kolekcja mebli miękkich ULTRA została zaprojektowana tak, żeby przyciągać uwagę widocznym detalem. Krzesła posiadają ciekawe kształty, cienkie krawędzie i wyrafinowaną linię.

We współczesnych biurach popularnością cieszą się też pomieszczenia zaaranżowane z myślą o odpoczynku. W strefach chilloutu sprawdzają się m.in. meble z kolekcji BAZALTO. Mogą być one wykorzystywane także w miejscach publicznych, np. poczekalniach i holach. Zaletą puf BAZALTO jest możliwość aranżacji ich w dowolne układy. Dwie wysokości puf tworzą siedzisko oraz moduł spełniający rolę wysokiego oparcia lub stolika w zależności od pomysłu architekta. Inspiracją projektanta Andreasa Kroba do stworzenia tej nieregularnej formy mebli był heksagonalny kształt kamieni, występujących na terenie Grobli Olbrzyma w Irlandii Północnej.

Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia. Nasze projekty są połączeniem delikatności i nowoczesnego design’u. Doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach prostych, jak i wysmakowanych. Oczywiście liczymy również na zwycięstwo — mówi Małgorzata Graczyk, designer, Fabryka Mebli Biurowych MDD. Firma MDD była już wcześniej laureatem nagrody Dobry Wzór. W 2011 roku seria mebli ZIG-ZAG znalazła się w gronie finalistów konkursu. Projekt został zrealizowany m.in. przez Zbigniewa Kostrzewę i Małgorzatę Graczyk. 

W tym roku odbędzie się dwudziesta trzecia edycja konkursu Dobry Wzór. Zgłoszenia konkursowe są poddawane dwuetapowej ocenie. Już w lipcu poznamy finalistów, natomiast w październiku Jury wybierze laureatów. Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2017 potrwa od 27 października do 3 grudnia 2017r., w siedzibie Organizatora. 

 

 


0.0
Tagi: MDD
Napisz pierwszy komentarz
mantra