Tork

ALUPROF znów wyróżniony

Logo firmy ALUPROF
Logo firmy ALUPROF
Firma ALUPROF otrzymała wyróżnienie w konkursie TOP TEN Okna 2017.

W tym roku odbyła się czwarta edycja konkursu TOP TEN Okna 2017. W kategorii „okna metalowe” aż 5 na 10 nagrodzonych firm zostało wyróżnionych za okna w systemie ALUPROF MB- 86 i ALUPROF MB- 104. 

Zgodnie z założeniami konkurs TOP TEN Okna ma stanowić platformę pomagającą inwestorom, projektantom i audytorom energetycznym w wyborze najlepszej – pod względem oszczędności energii i kosztów – dostępnej na rynku polskim stolarki budowlanej. Wyroby poddano ocenie porównawczej w odniesieniu do okien spełniających aktualne wymagania prawne (okna referencyjne). Podstawą oceny była efektywność energetyczna stolarki, wykonana w oparciu o bilans energetyczny. Dodatkowej ocenie podlegały również inne parametry opisujące najważniejsze cechy wyrobu: wartość współczynnika przenikania ciepła, współczynnik przepuszczalności energii słonecznej, współczynnik przepuszczalności światła, wskaźnik oddawania barw szyby, klasa odporności na obciążenie wiatrem oraz wodoszczelność i izolacyjność akustyczna produktu. Pod uwagę brano również rynkową cenę oferowanych wyrobów oraz montaż, którego szczegóły powinny być opisane w karcie gwarancyjnej. – Wyróżnienie w konkursie TOP Ten Okna 2017 jest dla nas ogromną radością. Oba nasze systemy zarówno MB-86, jak i MB-104 to systemy o szczególnie dobrych parametrach izolacyjności termicznej. Doceniamy fakt, że klienci promują nasze systemy w konkursie – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF. 

W ramach konkursu przeanalizowano łącznie ponad 550 wyrobów, wybierając produkty charakteryzujące się energooszczędnymi właściwościami. W konkursie brali udział producenci okien pionowych, okien dachowych oraz drzwi zewnętrznych, produkujący stolarkę dostępną na polskim rynku. 

 


0.0
Tagi: Aluprof
Napisz pierwszy komentarz