Assa Abloy

Knauf wprowadza się do biurowca Altus

Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach
Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach
Firma Knauf wynajęła biuro na 12. piętrze wieżowca Altus w Katowicach. Najemcę w negocjacjach umowy najmu reprezentował Colliers International.

Knauf to wiodący dostawca materiałów budowlanych. Firma na nową siedzibę wynajęła niemal 1300 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Altus. Knauf swoje centrum usług IT ulokuje na 12. piętrze wieżowca, który jest najwyższym budynkiem na Górnym Śląsku. Z początkiem lipca zajęliśmy pierwszą część wynajętej powierzchni w budynku Altus, który doskonale wpisuje się w nasze potrzeby. Dla nowego IT Service Center poszukiwaliśmy nowoczesnego i centralnie położonego biura z dostępem do dobrej infrastruktury, które będzie atrakcyjne dla nowych pracowników. Altus spełnia te wysokie wymagania – mówi Artur Bittner, dyrektor Knauf IT Service Polska Sp. z o.o.

Altus to nie tylko najwyższy, ale też jeden z najbardziej rozpoznawalnych biurowców w Katowicach. Jest to 30-piętrowy wielofunkcyjny budynek mierzący 125 metrów wysokości. Altus oferuje łącznie ponad 63 000 mkw. powierzchni. Znajdują się w nim punkty usługowe, lokale gastronomiczne i klub fitness. W budynku mieści się również hotel wraz z centrum konferencyjnym. Do dyspozycji najemców przeznaczony jest także parking podziemny na ponad 560 miejsc wraz z myjnią. Najemcy biurowca Altus mogą również skorzystać z ulg podatkowych wynikających z ulokowania działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w aglomeracji katowickiej oraz wzrost podaży nowoczesnej powierzchni biurowej w naszym regionie zachęcają inwestorów do lokowania tu usług z zakresu BPO, IT i SSC, czego przykładem jest firma Knauf. Możemy przypuszczać, że na Śląsku wciąż będą się pojawiać najemcy, nieobecni dotąd w tym regionie – mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz