bcb wrzesień 2020

D48 już gotowy!

Biurowiec D48
Biurowiec D48
Penta Investments uzyskała pozwolenie na użytkowanie biurowca D48.

D48 na 2 miesiące przed terminem przekazania go najemcom uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Do nowego biurowca najemcy będą mogli wprowadzać się już od października br. D48 to pierwszy projekt biurowy Penta Investments w Polsce.

Biurowiec D48 oferuje ponad 26 000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Z przestronnych tarasów budynku rozpościera się widok na centrum Warszawy. W obrębie działki zostały przygotowane tereny zielone z małą architekturą oraz przestronne patio dedykowane dla przyszłych gości restauracji, która będzie dostępna zarówno dla pracowników obiektu, jak i mieszkańców Warszawy.

Efektywnie zaplanowany kształt budynku, jego położenie względem stron świata, wysokość pomieszczeń w świetle oraz w pełni przeszklona fasada sprawiają, że każda kondygnacja biurowa budynku D48 jest maksymalnie doświetlona światłem dziennym.

W obrębie biurowca powstały dwa parkingi, które łącznie zapewniają 480 miejsc postojowych. Najemcy do swej dyspozycji mają 2-kondygnacyjny parking podziemny, zaś goście mogą korzystać z parkingu naziemnego. Na obu parkingach znajdą się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Dostępne są także stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

Biurowiec D48 odpowiada na wszystkie potrzeby firm poszukujących lokalizacji w największej biznesowej dzielnicy Warszawy, tj.: centralna lokalizacja i łatwy/szybki dostęp do komunikacji miejskiej; duży, naziemny parking dla gości i podziemny parking dla najemców; duże tereny zielone w obrębie działki, jak również szereg rozwiązań proekologicznych zapewniających najwyższą efektywność budynku i niższe koszty eksploatacyjne. Dotychczas zostało wynajęte 41 proc. powierzchni najmu biurowca – zostały podpisane umowy m.in. z firmami Smyk, Intrum Justitia, Legrand Polska, Warsztat Kulinarny – skomentował Damian Grzywacz, Country Managing Director Poland, Penta Investments.

Projekt D48 uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. Agentem komercjalizującym biurowiec D48 jest firma doradcza Savills.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz