bcb wrzesień 2020

Frost & Sullivan i Miris Vision wchodzą do D48

|
Biurowiec D48
Biurowiec D48
Kolejne firmy zdecydowały się na wynajem powierzchni w biurowcu D48. Dzięki tym transakcjom poziom wynajęcia budynku wynosi już ponad 90 proc.

D48 jest pierwszą inwestycją biurową firmy Penta Real Estate w Polsce. Znajduje się w nim ponad 26 000 mkw. powierzchni rozmieszczonych na 11 kondygnacjach zlokalizowanych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacji od strony ulicy Postępu. Powierzchnie mogą być dostosowane do najemcy, ze względu na elastyczność przestrzeni biurowych. Dodatkowym atutem obiektu są przestronne tarasy z widokiem rozciągającym się na centrum stolicy. W obrębie działki znajdują się również tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz przestronne patio. Oprócz standardowych udogodnień stosowanych przez firmę, takich jak szybkobieżne windy, wiele miejsc parkingowych oraz dostępu do WI-FI wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, zastosowano w nim rozwiązania proekologiczne oraz nowoczesne systemy obsługi przy pomocy smartfonów.


Polska siedziba globalnej firmy konsultingowej Frost & Sullivan, działającej na ponad 40 rynkach, znajdzie się na szóstym piętrze warszawskiego biurowca i obejmie 400 mkw. powierzchni. Swoją działalność rozpocznie w marcu 2019 r. W transakcji Penta Real Estate reprezentowała firma doradcza Savills, agent wyłączny biurowca D48. Najemcę reprezentowała zaś firma Walter Herz.


Z kolei Miris Vision, firma którą w Polsce zarządza Katrina Urbanik, partner i dyrektor kreatywny, jest częścią norweskiej Miris Group, skupiająca architektów, projektantów, urbanistów, projektantów wnętrz, projektantów produktów, inżynierów, badaczy i menedżerów Building Information Modeling (BIM), zajęła 315 mkw. Swoje biuro ulokowali na 11 kondygnacji biurowca D48 i otworzyli siedzibę w listopadzie tego roku. W transakcji, tak jak w przypadku Frost & Sullivan, Penta Real Estate reprezentowana była przez firmę doradczą Savills, agenta wyłącznego biurowca D48.


Te transakcje doprowadziły budynek do stanu 91 proc. wynajęcia biurowca.


Aktualny poziom wynajęcia budynku wynosi pond 91%. Efektem dobrze przygotowanego i skutecznie realizowanego procesu komercjalizacji biurowca jest bardzo atrakcyjny mix najemców – uznanych marek / liderów rynkowych. Zależy nam, aby nasz obiekt reprezentował długoterminowo wysoką pozycję na lokalnym rynku – skomentował Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Penta Real Estate w Polsce


Aktualnymi najemcami biurowca D48 są również takie firmy jak: Smyk, Gemius, Intrum Justitia, Legrand Polska, Grupa Wydawnicza Foksal, Warsztat Kulinarny, Awin, Grupa Iglotex, mFinanse oraz DaftCafe.


1.0
Napisz pierwszy komentarz