Assa Abloy

Biurowiec D48 sprzedany przez Penta RE

Biurowiec D48, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec D48, źródło: materiały prasowe partnera
Penta Real Estate sprzedała budynek biurowy D48 zlokalizowany w Warszawie. Nowym nabywcą jest IAD Investments, správ. spol., a.s. Nie ujawniono wartości transakcji.

IAD Investments nowym nabywcą D48

IAD Investments, správ. spol., a.s. to najstarsza słowacka firma, która od 1991 r. świadczy usługi finansowe. Spółka zarządza aktywami zarówno na Słowacji, jak i w Czechach (o łącznej wartości przekraczającej 1,03 mld euro). Budynek biurowy D48 u zbiegu ulic Domaniewskiej oraz Postępu w Warszawie stanie się częścią Prvý realitný fond i będzie pod zarządem IAD.

D48 – nowoczesny biurowiec w Warszawie

D48 to nowoczesny biurowiec klasy A, który zlokalizowany jest na Mokotowie. Obiekt oddano do użytku w sierpniu 2017 roku. Składa się z dwóch skrzydeł. Jedno z nich ma 11 pięter, drugie 8 pięter. Łączna powierzchnia biurowca to 26,1 tys. mkw. – 24,3 tys. mkw. zajmuje przestrzeń biurowa, natomiast 1,8 tys. mkw. część komercyjna. Budynek wyposażony został w dwupoziomowy parking podziemny z 435 miejscami postojowymi oraz stacją ładowania samochodów elektrycznych. W części naziemnej znalazło się 45 miejsc parkingowych dla odwiedzających, ok. 100 stanowisk dla rowerów, szatnia i przebieralnie. Atutem obiektu jest biska lokalizacja przystanków autobusowych i tramwajowych, szybka kolej miejska SKM, lotnisko oraz trasa szybkiego ruchu S79. W ostatnim czasie zrealizowano również inwestycje drogowe na Mokotowie, które są korzystne z punktu widzenia najemców D48.

W ostatnich latach na Mokotowie nie były realizowane żadne większe inwestycje w obiekty premium klasy A. D48 jest więc ważnym punktem na mapie inwestycji biurowych zarówno Służewca Przemysłowego, jak i w dłuższej perspektywie całej Warszawy.

Projekt D48 został odznaczony certyfikatem LEED na poziomie Gold.

Pandemia koronawirusa a rynek nieruchomości biurowych

Wiele wskazuje na to, że w perspektywie średnio- i długodystansowej rynek biurowy wyjdzie obronną ręką z okresu pandemii. Fundamenty tego sektora są mocne. Biurowiec D48 to pierwszy projekt firmy Penta realizowany w Polsce. Jest to w pełni skomercjalizowany biurowiec. Sytuacja związana z koronawirusem nieco spowolniła zawieranie niektórych transakcji, jednak w dłuższej perspektywie projekty podobne do D48 będą dobrze wyceniane.

Penta Real Estate realizuje obecnie kolejną inwestycję biurową w Polsce – na warszawskiej Woli na rogu ulic Pańskiej i Miedzianej.

Inwestycje biurowe w Warszawie

Według danych firmy REDD w Warszawie realizowanych jest obecnie 44 inwestycji biurowych, które zaoferują ok. 957 tys. mkw. nowej powierzchni. W pełni skomercjalizowanych jest już 13 budynków.

Podsumowanie I kwartału 2020 roku pokazuje, iż w Warszawie zasoby powierzchni biurowej w obiektach oddanych oraz w budowie wynosiły ok. 7,6 mln mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz