Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDuda Development logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoLC Corp S.A. logoTork logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEkodom Deweloper logoGTV Lighting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoArchicom logoPodium Investment logoSchüco International Polska logoFuture Processing logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Łódź ozdobiona kolejnym muralem

Street Art Piknik – Echo Dialogu (fot. T. Mateusiak)
Łódzka galeria wielkoformatowych obazów wzbogaciła się o nowy, wyjątkowy mural. Jest nim „Fluomural”, dzieło pabianickiego artysty Adama „Kruka” Wirskiego, który powstał w ramach Street Art Pikniku – Echo Dialogu.

Adam „Kruk” Wirski do współpracy nad muralem zaprosił osoby, które pojawiły się na terenie Symetris Business Park. Praca powstała bowiem w ramach Street Art Pikniku – Echo Dialogu organizowanego przez Echo Investment przy wsparciu Echo Polska Properties oraz Fundacji Urban Forms.

Łódzkie murale to stała galeria wielkoformatowych obrazów, które znajdują się na elewacjach budynków na terenie całego miasta. Jest to już prawie 40 malowideł stworzonych przez czołowych streetarterów z całego świata. Ten szlak sztuki w przestrzeni miejskiej ostatnio wzbogacił „Fluomural” stworzony przez Adama „Kruka” Wirskiego. Obraz nie powstał na ścianie jednej ze starych kamienic, lecz na murku jednej z najnowszych inwestycji biurowych w Łodzi. Dodatkowo został wykonany farbami fluorescencyjnymi, które po zmroku, podświetlone światłem UV oddają wyjątkową formę dzieła. 

Przed wami Fluomural o powierzchni 32 mkw. Pierwszy w moim wykonaniu, który wykorzystuje technikę ultrafioletu i sprawia, że praca ożywa po zmroku. To trzeci raz, kiedy przy kreowaniu obrazu pomogli mi inni ludzie, z których każdy miał swój wkład w ostateczny efekt. Ideą dzieła jest wybuch, który rozchodzi się symetrycznie, co stanowi nawiązanie do koncepcji architektonicznej Symetris Business Park – powiedział Adam „Kruk” Wirski po zakończeniu pracy.

Mural powstał w ramach Street Art Piknik – Echo Dialogu, który odbył się 10 września 2017 r. na terenie Symetris Business Park w Łodzi. Było to wydarzenie, które miało zainspirować mieszkańców miasta do podjęcia dialogu ze sztuką i zainteresować ich estetyką w przestrzeni publicznej. Oprócz wspólnego malowania muralu uczestnicy pikniku mogli także wziąć udział w warsztatach kreatywnych. Za pomocą gry miejskiej „Operacja Widmo” uczestnikom zostało przybliżone dziedzictwo kulturowe Łodzi, a finałem imprezy był interdyscyplinarny pokaz „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy tanecznej LineAct. 

Symetris Business Park to najnowszy kompleks biurowy realizowany przez Echo Investment w Łodzi. Zbliżamy się do zakończenia drugiego etapu inwestycji i z tej okazji zorganizowaliśmy ogólnodostępny Street Art Piknik – Echo Dialogu. Jesteśmy deweloperem, który właśnie przez takie inicjatywy chce rozwijać wrażliwość na sztukę, estetykę i dobrą architekturę. Pokazujemy, że dobre projekty, również te z sektora biurowego, mogą być miastotwórcze i przyjazne dla mieszkańców i najemców – powiedziała Marta Mazur z Echo Investment. 

 

Napisz pierwszy komentarz
TORK - duży
mantra