Schüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCHB14 logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoAluprof S.A. logoEkodom Deweloper logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoOnyx Business Point logoTétris Poland logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoDuda Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Mindspace rozwija się w Niemczech

Siedziba Mindspace w Berlinie przy Krausenstraße
Mindspace nie zwalnia tempa i otwiera kolejne przestrzenie coworkingowe. Tym razem zostały one zlokalizowane w Niemczech.

Mindspace to globalny operator przestrzeni coworkingowych, który obecnie zarządza 13 takimi powierzchniami w całej Europie. Jest to międzynarodowa sieć licząca już ponad 7500 członków i 2500 firm na całym świecie. Mindspace planuje dalszą ekspansję i jeszcze w tym roku uruchomi przestrzeń w Warszawie i Londynie. 

Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie, przy Krausenstraße oraz w Monachium, przy Viktualienmarkt. Berlińskie centrum (drugie po flagowej lokalizacji przy Friedrichstraße) znajduje się w zabytkowym budynku Salingerhaus, w którym zajmuje 6 pięter. Nowy coworking o łącznej powierzchni 4800 mkw. będzie siedzibą dla 700 członków.

Z radością informujemy o otwarciu naszej drugiej lokalizacji w Berlinie – w samym sercu tętniącego życiem Mitte – dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, która skupia przedstawicieli głównie środowiska high-tech. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na usługi, które dostarcza Mindspace, tę lokalizację otwieramy z 85 proc. obłożeniem – w pierwszym dniu funkcjonowania Mindspace Krausenstraße razem z nami do pracy przyszło blisko 600 członków. Wśród nich są zespoły kreatywne, startupy, małe i średnie firmy, m.in. Agoda, SAP czy Startupbootcamp – komentuje Yotam Alroy, współzałożyciel i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Mindspace.

Z kolei w Monachium Mindspace wprowadziło się do 200-letniego Kustermann-Haus przy Viktualienmarkt, w którym na przestrzeń coworkingową zostały przeznaczone dwa piętra o pow. 1600 mkw.

Do grona naszych najemców w Mindspace Viktualienmarkt dołączyły wiodące marki, takie jak m.in. Lufthansa, Duff & Phelps Corporation, ABC Venture Gates. Cieszymy się, że nasza pierwsza przestrzeń coworkingowa w Monachium spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. To jednak nie koniec ekspansji na rynku niemieckim – planujemy uruchomienie dwóch kolejnych powierzchni: w Berlinie przy Skalitzerstraße oraz w Monachium na Salvatorplatz – dodaje Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra