Tork

Mindspace rozwija się w Niemczech

Siedziba Mindspace w Berlinie przy Krausenstraße
Mindspace nie zwalnia tempa i otwiera kolejne przestrzenie coworkingowe. Tym razem zostały one zlokalizowane w Niemczech.

Mindspace to globalny operator przestrzeni coworkingowych, który obecnie zarządza 13 takimi powierzchniami w całej Europie. Jest to międzynarodowa sieć licząca już ponad 7500 członków i 2500 firm na całym świecie. Mindspace planuje dalszą ekspansję i jeszcze w tym roku uruchomi przestrzeń w Warszawie i Londynie. 

Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie, przy Krausenstraße oraz w Monachium, przy Viktualienmarkt. Berlińskie centrum (drugie po flagowej lokalizacji przy Friedrichstraße) znajduje się w zabytkowym budynku Salingerhaus, w którym zajmuje 6 pięter. Nowy coworking o łącznej powierzchni 4800 mkw. będzie siedzibą dla 700 członków.

Z radością informujemy o otwarciu naszej drugiej lokalizacji w Berlinie – w samym sercu tętniącego życiem Mitte – dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, która skupia przedstawicieli głównie środowiska high-tech. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na usługi, które dostarcza Mindspace, tę lokalizację otwieramy z 85 proc. obłożeniem – w pierwszym dniu funkcjonowania Mindspace Krausenstraße razem z nami do pracy przyszło blisko 600 członków. Wśród nich są zespoły kreatywne, startupy, małe i średnie firmy, m.in. Agoda, SAP czy Startupbootcamp – komentuje Yotam Alroy, współzałożyciel i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Mindspace.

Z kolei w Monachium Mindspace wprowadziło się do 200-letniego Kustermann-Haus przy Viktualienmarkt, w którym na przestrzeń coworkingową zostały przeznaczone dwa piętra o pow. 1600 mkw.

Do grona naszych najemców w Mindspace Viktualienmarkt dołączyły wiodące marki, takie jak m.in. Lufthansa, Duff & Phelps Corporation, ABC Venture Gates. Cieszymy się, że nasza pierwsza przestrzeń coworkingowa w Monachium spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. To jednak nie koniec ekspansji na rynku niemieckim – planujemy uruchomienie dwóch kolejnych powierzchni: w Berlinie przy Skalitzerstraße oraz w Monachium na Salvatorplatz – dodaje Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

 


0.0
Tagi: Mindspace
Napisz pierwszy komentarz