PGE Narodowy

Finał budowy coraz bliżej

Zawisła wiecha na Centrum Marszałkowska
Zawieszono wiechę na budynku Centrum Marszałkowska, do którego powróci dom towarowy Sezam. Inwestycja będzie oddana do użytku w II kwartale 2018 r.

Budynek biurowo-handlowy Centrum Marszałkowska osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. To oznacza, że już za kilka miesięcy wprowadzą się do niego pierwsi najemcy. Centralna lokalizacja, bezpośredni dostęp do dwóch linii metra, wykorzystanie silnego potencjału handlowego Ściany Wschodniej to czynniki, które sprawiają, że Centrum Marszałkowska cieszy się ogromnym zainteresowaniem rynku. Powierzchnie biurowe zostały już wynajęte w ponad 40 procentach. Jestem przekonany, że wkrótce ogłosimy nazwy kolejnych firm, które umieszczą swoje siedziby w Centrum Marszałkowska – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development S.A. 

Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16 500 mkw. powierzchni, z czego 3400 mkw. będzie przeznaczonych na handel i usługi. Do dyspozycji najemców zostanie przeznaczony 2-poziomowy parking podziemny dla 106 samochodów oraz parking dla rowerów z szatnią i prysznicami. Centrum Marszałkowska zaoferuje nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent. Centrum Marszałkowska jest ważnym budynkiem dla Warszawy, ponieważ dalece wykracza poza tradycyjne funkcje biurowo-usługowe. W ramach projektu przygotowaliśmy szereg działań otwierających inwestycję na miasto i odwołujących się do tożsamości miejsca – informuje Rafał Szczepański, Wiceprezes Zarządu BBI Development S.A. 

Centrum Marszałkowska, to pierwszy obiekt w stolicy zintegrowany z siecią metra poprzez połączenie ze stacją Świętokrzyska. Inwestycja realizowana jest przez BBI Development S.A. i Warszawską Spółdzielnię Spożywców Społem Śródmieście. Generalnym wykonawcą obiektu jest Korporacja Budowlana Doraco. Budynek Centrum Marszałkowska jest realizowany według projektu Michała Adamczyka i Krzysztofa Tyszkiewicza z pracowni Juvenes-Projekt

Do nowego budynku powróci kultowy dom towarowy Sezam. We wnętrzu sklepu zostaną ułożone historyczne mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne zabezpieczone z dawnego budynku. Do nazwy sklepu w dyskretny sposób nawiązuje architektura inwestycji – fasada budynku układa się w literę “S”. Powrót sklepu Sezam ma dla nas szczególne znaczenie. To był przez dziesięciolecia jeden z kilku najważniejszych sklepów Warszawy. Wyznaczaliśmy standardy obsługi, dostarczaliśmy najlepszy towar. Teraz Sezam powróci w nowej piękniejszej odsłonie – uzupełnia Anna Tylkowska, Prezes Zarządu Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście. 

Inwestorzy zrewitalizują również pasaż im. Witolda Rowickiego. Ponadto w ramach akcji społecznej „Warszawa pamięta o swoich bohaterach” zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą bohaterską śmierć Powstańców Warszawskich poległych w zbombardowanej przez Niemców kamienicy przy ul. Moniuszki 12, która przed wojną stała w miejscu inwestycji.

 

Zobacz film o Centrum Marszałkowska:

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz