To będzie największy zespół biurowców w historii Yareal!

Wizualizacja kompleksu biurowego LIXA - widok z lotu ptaka
Wizualizacja kompleksu biurowego LIXA - widok z lotu ptaka
Firma Yareal szykuje się do największej inwestycji biurowej. W pobliżu Ronda Daszyńskiego powstanie kompleks biurowy LIXA.

LIXA będzie największym zespołem biurowców w historii Yareal. Łącznie zaoferuje on 65 000 mkw. powierzchni. Kompleks powstanie u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. Projekt będzie składał się z 4 budynków z niezależnym dostępem do lobby i parkingu. Rozwiązania projektowe pozwolą na organizację przestrzeni w sposób umożliwiający jej adaptację do wymagań dużych najemców. Na jednej kondygnacji powstanie nawet do 4000 mkw. powierzchni biurowej.

LIXA to największy projekt w dotychczasowym portfolio biurowców zrealizowanych przez Yareal w Polsce. Projektujemy go w taki sposób, aby był biurowcem pierwszego wyboru zwłaszcza dla dużych, międzynarodowych korporacji. Dlatego traktujemy tę inwestycję jako wizytówkę, dzięki której podkreślimy nasze wyjątkowe podejście do warszawskiego rynku. Aby zapewnić najemcom większą wygodę korzystania z przestrzeni w LIXA, zdecydowaliśmy się na niską zabudowę. Budynki z 4 lub 6 kondygnacjami pozwalają na uzyskanie większej powierzchni każdego piętra w porównaniu do budynków wieżowych. Nie tracimy powierzchni na trzon budynku, co pozwala udostępnić najemcom więcej efektywnie zaaranżowanej przestrzeni oraz wykorzystać poziomą komunikację wewnątrz firmy. W odróżnieniu od drapaczy chmur, w których nie ma możliwości instalowania otwieranych okien, w naszej największej inwestycji zapewniamy również możliwość naturalnej wentylacji pomieszczeń. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji rozległy ogród i tarasy – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. 

Pracownicy firm mieszczących się w LIXA będą mieli do swojej dyspozycji zielone tarasy oraz wewnętrzne patio, przystosowane zarówno do odpoczynku, jak i pracy w otoczeniu zieleni. Na parterze wszystkich budynków znajdą się kantyny, restauracje, sklepy, przedszkole oraz punkty usługowe. 

LIXA już przyciąga najemców. Bank BGŻ BNP Paribas rok temu wybrał ją na swoją nową siedzibę główną, wynajmując aż jedną trzecią całego kompleksu. Tym samym BGŻ BNP Paribas zawarł z Yareal rekordową umowę przednajmu obejmującą 22 000 mkw. Siedziba banku wraz z dodatkowymi 6000 mkw. będą stanowiły pierwszy etap inwestycji, którego ukończenie Yareal zaplanował na połowę 2020 r.
 
Druga faza inwestycji zostanie oddana do użytku na początku 2021 r. Na warszawski rynek dostarczy ona kolejnych 20 000 mkw. powierzchni. Ostatni etap budowy kompleksu LIXA zaoferuje 17 000 mkw. przestrzeni biurowej, a jego ukończenie planowane jest rok później. LIXA otrzyma ekologiczny certyfikat BREEAM z oceną Excellent. Budowa kompleksu pozwoli także na odtworzenie około 300-metrowej spójnej, eleganckiej pierzei miejskiej wzdłuż ulicy Kasprzaka. LIXA powstanie w miejscu istniejących, starych budynków biurowych, których rozbiórka rozpocznie się w przyszłym roku. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz