bcb wrzesień 2020

Biura na Żeraniu

Biurowiec na Żeraniu - wizualizacja
Na pofabrycznych terenach FSO powstaje nowoczesny biurowiec.
Na warszawskim Żeraniu powstaje nowoczesny biurowiec. Obiekt na trzech kondygnacjach zaoferuje ponad 3800 mkw. powierzchni biurowej, a także dostęp do sal konferencyjnych, liczne miejsca parkingowe i zaplecze gastronomiczne. Powstający na dawnych terenach FSO kompleks połączy postindustrialną architekturę z funkcjonalnością pofabrycznych hal magazynowych. 
 
Dzięki wykorzystaniu oryginalnych elementów dawnej hali FSO budynek zachowuje industrialny charakter, surowy design i niepowtarzalny klimat miejsca, wyróżniając się pod tym kątem na tle innych biurowców w Warszawie. W bezpośrednim sąsiedztwie mieścić się będzie tętniąca życiem część targowo-kongresowa Global EXPO, hotel klasy biznes, ale i galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz. Z tego też względu dobrze powinny się tu czuć firmy związane z tymi branżami. Stworzymy też nowoczesną przestrzeń coworkingową dla małych i średnich firm z branży architektonicznej, budownictwa czy aranżacji wnętrz i designu – mówi Radosław Tracz, prezes zarządu spółki Global EXPO. 
 
Każda kondygnacja nowego biurowca zajmie 1280 mkw. i będzie się dzielić na dwie części o powierzchni 640 mkw. Jak przystało na nowoczesny obiekt, będzie on posiadać m.in. przestronne windy, elegancki hol wejściowy, nowoczesne rozwiązania techniczne i teleinformatyczne, a w częściach wspólnych zaplanowano strefę odpoczynku. Wg planów inwestora nowy budynek powinien zostać oddany do użytku na przełomie I i II kw. 2018 r. 
 
Nowy biurowiec powstaje u zbiegu trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej. Lokalizacja ta umożliwiając sprawny dojazd z różnych części Warszawy. Obok biurowca powstaje centrum targowo-kongresowe Global EXPO, które będzie dysponować największą w stolicy halą targową o powierzchni 12 500 mkw., piętrem konferencyjnym i restauracją na 350 miejsc. Zarządzać nim będzie firma Centrum Targowo-Kongresowe (dawne Międzynarodowe Targi Polska). 
 

0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz