Tork

Kraków jednym z największych ośrodków biurowych w kraju

|
Podium Park - wizualizacja
Podium Park - wizualizacja
Stolica małopolski przyciąga wiele firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Z zapotrzebowaniem na powierzchnię biurową w Krakowie związane są liczne inwestycje w innowacyjne centra biurowe.

W ostatnim czasie wzrósł wskaźnik zatrudnień w Krakowie. Pracodawcy biorą pod uwagę zalety miasta takie jak dobrze rozwinięta infrastruktura miejska, bliskość Kraków Airport czy autostrada A4. Z raportu Tholons z 2015 r. wynika, że Kraków jest najlepszą lokalizacją w Europie i 9 na świecie w branży outsourcingu. Natomiast w 2016 r. Kraków zajął I miejsce w Polsce, jeśli chodzi o zatrudnienie (ponad 50 tys. pracowników) w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, wyprzedzając tym samym Warszawę, Wrocław i Trójmiasto. 

W związku ze wzrostem zapotrzebowania na powierzchnię biurową na mapie Krakowa powstają kolejne obiekty biurowe. Przykładem może być nowoczesny kompleks biurowy Podium Park, który powstaje przy al. Jana Pawła II. Budynek realizowany jest przez Podium Investment. Pierwszy etap inwestycji ma być skończony w czerwcu 2018 r. 

Biurowiec powstaje w sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Parku Technologicznego, Parku Lotników Polskich, AWF-u i Tauron Areny. W ramach inwestycji powstaną trzy budynki. Zaplanowano także sporo udogodnień dla pracowników, takich jak m.in.: wypożyczalnia elektrycznych samochodów, rowerów i skuterów, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych czy strefa Urban farming. Podium Park, jako jedna z pierwszych inwestycji, otrzymała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding

 


0.0
Tagi: Podium Park
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra