Kinnarps nowy

Ekogoście w ASTORII

ASTORIA Premium Offices
ASTORIA Premium Offices
W biurowcu ASTORIA Premium Offices odbędzie się dziś spotkanie ekspertów z branży zrównoważonego budownictwa – LEED w Polsce i Europie.

Dziś w obiekcie ASTORIA Premium Offices goszczą Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego* oraz Green Building Certification Inc. (GBCI)**. Spotkanie odbędzie się na siódmym piętrze biurowca przy ul. Przeskok 2. Podczas spotkania odbędą się warsztaty skierowane do ekspertów z branży zielonego budownictwa – zarówno do praktyków LEED, jak i innych systemów certyfikacji. Jednym z elementów warsztatów będzie omówienie systemów i technologii zastosowanych w ASTORII – biurowcu z certyfikatem LEED na poziomie Platinum

Procesy certyfikacji, choć bardzo wymagające, są w dzisiejszych czasach koniecznością. Dbanie o kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa w obiektach takiej klasy jak ASTORIA Premium Offices wszędzie powinny być absolutnym standardem. Zielone certyfikaty coraz częściej pojawiają się też na liście oczekiwań najemców. My spełniamy te wymagania i zapewniamy naszym najemcom ekologiczne oraz zdrowe środowisko pracy czego potwierdzeniem jest uzyskanie najwyższego z możliwych certyfikatów w systemie LEED – na poziomie Platinum – powiedziała Barbara Harrer, Dyrektor Projektu ASTORIA Premium Offices. 

Polska jest liderem certyfikacji wielokryterialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Prawie połowa certyfikowanych obiektów tego regionu leży właśnie w Polsce – to pokazuje wagę naszego kraju i sprawia, że nasi sąsiedzi przyglądają się nam z uwagą i uczą od nas. Stąd też GBCI Europe debiutuje w regionie CEE właśnie w Polsce – dodaje Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający PLGBC.

Eksperci z branży zrównoważonego budownictwa spotykają się w budynku ASTORIA Premium Offices, projekcie zrealizowanym przez STRABAG Real Estate, który jako szósty biurowiec w Warszawie, uzyskał prestiżowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Platinum. Obiekt wypełniony jest nowoczesną technologią, której zadaniem jest m.in. podnoszenie komfortu pracy i optymalizacja kosztów jego eksploatacji. W budynku zastosowano liczne proekologiczne rozwiązania, jak oświetlenie LED czy nowoczesne systemy ograniczające zużycie wody i energii elektrycznej. W konstrukcji wykorzystano m.in. innowacyjny system stropów termoaktywnych (Concrete Core Tempering), który zapewnia chłodzenie i ogrzewanie wewnątrz budynku, niwelując nagłe zmiany temperatury spowodowane używaniem klimatyzacji. Z kolei trójszybowa fasada zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się budynku w trakcie lata oraz jego wychładzaniu zimą. Amerykańska Rada Budownictwa Ekologicznego doceniła także wartość projektu pod kątem zrównoważonego zagospodarowania terenu. Na ostatnich kondygnacjach budynku zaaranżowano zielone tarasy. Ponadto, ASTORIA wspiera ekologiczne rozwiązania proponując udogodnienia dla rowerzystów. 

*Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową non-profit, mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Jego dążeniem jest rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

**Organizacja GBCI Europe została założona w kwietniu 2017 r. Przez GBCI Inc., amerykańską jednostkę certyfikującą LEED, WELL i inne ekologiczne systemy biznesowe. Europejscy twórcy, producenci i politycy są kluczowymi graczami światowego ruchu ekologicznego, dlatego ważne jest, aby GBCI dostosowywało się geograficznie, aby jak najlepiej wspierać dany region w proekologicznym podejściu.

 


0.0
Tagi: PLGBC Strabag
Napisz pierwszy komentarz