Forbo pod logo

O3 Business Campus II sprzedane

O3 Business Campus
O3 Business Campus
Echo sprzedało biurowiec O3 Business Campus II za 49,2 mln EUR.

EPP kupiło od Echo Investment drugi z trzech budynków kompleksu biurowego O3 Business Campus w Krakowie w ramach umowy prawa do złożenia pierwszej oferty (ROFO) zawartej w 2016 roku. Pierwsza część ceny w wysokości 43,5 mln EUR została już zapłacona. Pozostała część 7,3 mln EUR zostanie zapłacona po wykonaniu prac aranżacyjnych w biurowcu. Jednocześnie Echo Investment przekazało EPP jednorazową płatność 1,6 mln EUR tytułem gwarancji czynszowej. Sprzedawany budynek jest w 70 proc. wynajęty firmom HCL Poland i HedgeServ. 

Partnerstwo Echo Investment i EPP jest korzystne dla obu stron. EPP przejmuje kolejny budynek, cieszący się dużym zainteresowaniem firm z sektora usług wspólnych, natomiast Echo zgodnie ze strategią rentownego wzrostu, sprzedaje go w krótkim czasie po zakończeniu budowy – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Kontynuujemy naszą deklarowaną strategię stopniowego zbywania naszego portfela biurowego, żeby móc w pełni skupić się na inwestycjach w projekty handlowe. Jednak sfinalizowanie zakupu drugiego etapu O3 Business Campus jest kontynuacją wcześniej uzgodnionej umowy zawartej w prospekcie emisyjnym wydanym przy okazji wejścia na giełdę EPP w zeszłym roku. Budynek jest częścią kompleksu biurowego oferującego jakość klasy A oraz mocny zestaw najemców – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

O3 Business Campus II to jeden z siedmiu biurowców, które w październiku 2016 roku zostały włączone do przedwstępnej umowy sprzedaży do EPP. Po zawarciu dzisiejszej transakcji Echo i EPP łączy przedwstępna umowa dotycząca jeszcze dwóch biurowców: trzeciego etapu O3 Business Campus oraz łódzkiego biurowca Symetris II. Obie firmy chcą sfinalizować te transakcje w pierwszej połowie 2018 roku.

Na kompleks biurowy O3 Business Campus składają się trzy biurowce położone przy ul. Opolskiej w Krakowie. Każdy z nich ma po 19 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwszy został kupiony przez EPP w grudniu 2016 roku. Trzeci jest nadal w trakcie budowy, a jej zakończenie jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2018 roku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra