Assa Abloy

O3 Business Campus II sprzedane

O3 Business Campus
O3 Business Campus
Echo sprzedało biurowiec O3 Business Campus II za 49,2 mln EUR.

EPP kupiło od Echo Investment drugi z trzech budynków kompleksu biurowego O3 Business Campus w Krakowie w ramach umowy prawa do złożenia pierwszej oferty (ROFO) zawartej w 2016 roku. Pierwsza część ceny w wysokości 43,5 mln EUR została już zapłacona. Pozostała część 7,3 mln EUR zostanie zapłacona po wykonaniu prac aranżacyjnych w biurowcu. Jednocześnie Echo Investment przekazało EPP jednorazową płatność 1,6 mln EUR tytułem gwarancji czynszowej. Sprzedawany budynek jest w 70 proc. wynajęty firmom HCL Poland i HedgeServ. 

Partnerstwo Echo Investment i EPP jest korzystne dla obu stron. EPP przejmuje kolejny budynek, cieszący się dużym zainteresowaniem firm z sektora usług wspólnych, natomiast Echo zgodnie ze strategią rentownego wzrostu, sprzedaje go w krótkim czasie po zakończeniu budowy – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Kontynuujemy naszą deklarowaną strategię stopniowego zbywania naszego portfela biurowego, żeby móc w pełni skupić się na inwestycjach w projekty handlowe. Jednak sfinalizowanie zakupu drugiego etapu O3 Business Campus jest kontynuacją wcześniej uzgodnionej umowy zawartej w prospekcie emisyjnym wydanym przy okazji wejścia na giełdę EPP w zeszłym roku. Budynek jest częścią kompleksu biurowego oferującego jakość klasy A oraz mocny zestaw najemców – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

O3 Business Campus II to jeden z siedmiu biurowców, które w październiku 2016 roku zostały włączone do przedwstępnej umowy sprzedaży do EPP. Po zawarciu dzisiejszej transakcji Echo i EPP łączy przedwstępna umowa dotycząca jeszcze dwóch biurowców: trzeciego etapu O3 Business Campus oraz łódzkiego biurowca Symetris II. Obie firmy chcą sfinalizować te transakcje w pierwszej połowie 2018 roku.

Na kompleks biurowy O3 Business Campus składają się trzy biurowce położone przy ul. Opolskiej w Krakowie. Każdy z nich ma po 19 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwszy został kupiony przez EPP w grudniu 2016 roku. Trzeci jest nadal w trakcie budowy, a jej zakończenie jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2018 roku.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz