Komercjalizacja gdańskiego parku biznesowego jest w toku

W ramach inwestycji BCB Business Park powstanie 5 biurowców klasy A. Pierwszy z budynków, o symbolu B1, jest już w budowie.


Zaledwie 1 min. spacerem od nowego terminalu w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy i 5 min. samochodem od trójmiejskiej obwodnicy powstaje nowy kompleks biurowy. Docelowo inwestycja obejmie 5 czteropiętrowych budynków o całkowitej powierzchni, wynoszącej 90 tys. m kw. (średnio 12 tys. m kw. każdy). Plac budowy ma ok. 11 ha.

Prace budowlane nad pierwszym obiektem rozpoczęły się w listopadzie 2010 r., a komercjalizacja biurowca powinna rozpocząć się już na początku tego roku. W budynku B1 zostanie udostępniona do wynajęcia przestrzeń biurowa o łącznej powierzchni 9250 m kw. (od  1900 to 2550 m kw. na poszczególnych piętrach). Nad przebiegiem inwestycji czuwa generalny wykonawca –  WARBUD SA. Za wynajem odpowiedzialna jest firma  DTZ.

Dzięki połączeniu powierzchni biurowych, konferencyjnych oraz wystawienniczych z powierzchniami hotelowymi kompleks będzie funkcjonował przez całą dobę, a dodając do tego strategiczną lokalizację otrzymujemy istotny punkt na trójmiejskiej mapie biznesowej, przesuwając ciążenie z lokalizacji centralnych na dobrze skomunikowane lokalizacje przy lotnisku – mówi Zuzanna Paciorkiewicz, Dyrektor Zespołu Property Management Business Space w DTZ.

Lokale będą dostosowane do różnej wielkości firm – zarówno tych, preferujących powierzchnię typu open space, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw. Dodatkowymi atutami inwestycji są duża ilość miejsc parkingowych (docelowo około 2 000 naziemnych miejsc parkingowych), mała architektura, dostęp dla niepełnosprawnych oraz udogodnienia dla rodziców z dziećmi.


0.0
Tagi: Warbud DTZ BBC
Napisz pierwszy komentarz