PGE Narodowy

Analitycy wybrali szczeciński Oxygen

Biurowiec Oxygen
Biurowiec Oxygen
W połowie br. do szczecińskiego biurowca Oxygen wprowadzi się międzynarodowa firma analityczna Macrobond Financial.

Macrobond Financial to szybko rozwijająca się międzynarodowa firma. Jej biura znajdują się w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Azji czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce Macrobond Financial rozpoczęło swoją działalność w 2008 r. w Szczecinie. W połowie br. firma planuje przeprowadzkę. Macrobond Financial Polska wprowadzi się do szczecińskiego biurowca Oxygen, w którym docelowo zajmie 1700 mkw. powierzchni. W pierwszej fazie będzie to 680 mkw., natomiast w 2020 r. Macrobond zajmie całość wynajętej powierzchni. Proces najmu był wspierany przez dewelopera budynku, Echo Investment, w ramach rental guarantee. W procesie wyboru powierzchni biurowej, Najemcy, Spółce Macrobond Financial doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

W zachodniopomorskim i samym Szczecinie stopa bezrobocia jest niska, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników rośnie. Pracownika nie zdobędzie się już tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale także dogodnymi warunkami pracy - nowoczesnym biurem, dobrą lokalizacją i z dobrym dojazdem. Szczeciński biurowiec Oxygen odpowiada na nasze potrzeby - jest jednocześnie reprezentacyjną siedzibą dla polskiego oddziału Macrobond Financial oraz oferuje dobry dojazd dla pracowników – mówi Magdalena Stańko, manager ds. Administracji oraz koordynator HR w Marcobond Financial.

Podczas procesu wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Szczecinie naszego Klienta tj. firmy Macrobond Financial dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami Klienta. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze jednego najnowocześniejszych biurowców na lokalnym rynku pn. „Oxygen” w Szczecinie, którego właścicielem jest EPP – spółka aktywnie inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Z naszych analiz wynika, iż w 2017 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2016 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2016 roku i obecnie wynoszą ok. 12,0 - 13,0 Euro/m2.

Tradycyjnie jedne z największych powierzchni biurowych na lokalnym rynku, wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) powiedział Patryk Litwiniuk, Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property sp. z o.o.

Oxygen to 7-piętrowy budynek biurowy oferujący ponad 13 000 mkw. powierzchni. Należący do EPP obiekt zlokalizowany jest nieopodal skrzyżowania Alei Wyzwolenia z ul. Malczewskiego. Udogodnieniem dla najemców są punkty usługowe usytuowane w budynku, jak np. przychodnia Medicover, kawiarnia, restauracja, salonik prasowy i bank. W sąsiedztwie biurowca znajduje się największe w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy, hotel Radisson Blue oraz liczne instytucje finansowe i urzędy. 

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz