ARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Budimex wykonawcą Monopolis

Monopolis
Monopolis
Virako wybrał firmę Budimex na generalnego wykonawcę inwestycji Monopolis.

Jako generalny wykonawca Budimex będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się jeszcze w lutym br., zaś jej zakończenie planowane jest w połowie 2019 r. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form.

Od lat z powodzeniem realizujemy usługi budowlane na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa, stawiając sobie za cel dbałość o jakość realizowanych inwestycji oraz satysfakcję klientów i komfort przyszłych użytkowników. Dlatego z zadowoleniem przystępujemy do tak unikatowego dla Łodzi projektu, jakim niewątpliwie jest Monopolis. Wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby stworzyć nową jakość w tym historycznym zakątku miasta – mówi Radosław Górski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego, Członek Zarządu Budimex SA.

W ramach zawartego kontraktu Budimex zrewitalizuje wszystkie istniejące budynki historyczne, które  swoją funkcją będą obejmować biura i szereg usług miastotwórczych, takich jak restauracje czy teatr z salą wielofunkcyjną. 

Mamy poczucie, że tworzymy wyjątkowy w skali miasta i kraju kompleks. Jesteśmy przekonani, że nasz partner doskonale odczytuje wizję Monopolis i założenia tej przestrzeni. Wspólnie zadbamy o zabytkowy charakter i wyeksponowanie postindustrialnego charakteru miejsca, tak aby Monopolis stało się wizytówką Łodzi. Zakończyliśmy już prace projektowe, a także przygotowawcze prace konserwatorskie i rozpoczynamy kolejny etap realizacji inwestycji – komentuje Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

Monopolis to wielofunkcyjny kompleks biznesowy, który powstaje w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 r. Po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego jest to trzeci co do wielkości kompleks fabryczny w Łodzi. Monopolis zaoferuje łącznie ponad 29 000 mkw. powierzchni (24 000 mkw. biur i 5400 mkw. usług). W pierwszym etapie, obok biur, w postindustrialnych przestrzeniach powstaną różnego rodzaju usług. Ważną częścią Monopolis będzie muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM. Monopolis jest zlokalizowany u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego. Autorem projektu budowlanego i wykonawczego Monopolis jest Grupa5 Architekci we współpracy z łódzka pracownią projektową Jerzego Lutomskiego. Wyłącznym agentem ds komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra