Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Budimex wykonawcą Monopolis

Monopolis
Monopolis
Virako wybrał firmę Budimex na generalnego wykonawcę inwestycji Monopolis.

Jako generalny wykonawca Budimex będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się jeszcze w lutym br., zaś jej zakończenie planowane jest w połowie 2019 r. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form.

Od lat z powodzeniem realizujemy usługi budowlane na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa, stawiając sobie za cel dbałość o jakość realizowanych inwestycji oraz satysfakcję klientów i komfort przyszłych użytkowników. Dlatego z zadowoleniem przystępujemy do tak unikatowego dla Łodzi projektu, jakim niewątpliwie jest Monopolis. Wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby stworzyć nową jakość w tym historycznym zakątku miasta – mówi Radosław Górski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego, Członek Zarządu Budimex SA.

W ramach zawartego kontraktu Budimex zrewitalizuje wszystkie istniejące budynki historyczne, które  swoją funkcją będą obejmować biura i szereg usług miastotwórczych, takich jak restauracje czy teatr z salą wielofunkcyjną. 

Mamy poczucie, że tworzymy wyjątkowy w skali miasta i kraju kompleks. Jesteśmy przekonani, że nasz partner doskonale odczytuje wizję Monopolis i założenia tej przestrzeni. Wspólnie zadbamy o zabytkowy charakter i wyeksponowanie postindustrialnego charakteru miejsca, tak aby Monopolis stało się wizytówką Łodzi. Zakończyliśmy już prace projektowe, a także przygotowawcze prace konserwatorskie i rozpoczynamy kolejny etap realizacji inwestycji – komentuje Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

Monopolis to wielofunkcyjny kompleks biznesowy, który powstaje w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 r. Po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego jest to trzeci co do wielkości kompleks fabryczny w Łodzi. Monopolis zaoferuje łącznie ponad 29 000 mkw. powierzchni (24 000 mkw. biur i 5400 mkw. usług). W pierwszym etapie, obok biur, w postindustrialnych przestrzeniach powstaną różnego rodzaju usług. Ważną częścią Monopolis będzie muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM. Monopolis jest zlokalizowany u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego. Autorem projektu budowlanego i wykonawczego Monopolis jest Grupa5 Architekci we współpracy z łódzka pracownią projektową Jerzego Lutomskiego. Wyłącznym agentem ds komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra