Assa Abloy

Nowa Fabryczna sprzedana

Nowa Fabryczna
Spółka biurowa Skanska sprzedała łódzki biurowiec Nowa Fabryczna.

Nowa Fabryczna została sprzedana funduszowi inwestycyjnemu Niam. Biurowiec jest siódmym z kolei budynkiem Skanska, który trafia do portfela inwestora. Wcześniej fundusz zakupił od Skanska portfolio budynków na południu Polski, w skład którego wchodzą: Axis i budynek Kapelanka 42 w Krakowie i dwa budynki Silesia Business Park w Katowicach, a pod koniec 2017 r. także dwa budynki kompleksu High5ive w Krakowie. 

Cieszymy się z nabycia kolejnego biurowca tak wysokiej jakości, zlokalizowanego w atrakcyjnym i rozwijającym się Nowym Centrum Łodzi. Jesteśmy pewni, że ten budynek uzupełni portfolio naszego funduszu i zapewni odpowiedni zwrot z inwestycji – mówi Fredrik Jonsson, dyrektor zarządzający w Niam.

Nowa Fabryczna została oficjalnie otwarta w październiku ubiegłego roku. Jest ona pierwszą inwestycją oddana do użytku w Nowym Centrum Łodzi (NCŁ). Biurowiec dostarcza 21 500 mkw. powierzchni. Pracownicy Nowej Fabrycznej mają do dyspozycji zielone patio, zaś przestrzeń biurowa uzupełniona jest o balkony i zielone tarasy dostępne na najwyższych piętrach. Obiekt ma także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów (parking rowerowy, szatnie i prysznice). Nowa Fabryczna poza certyfikatem LEED na poziomie Gold będzie certyfikowana również jako „Obiekt bez barier”. W gronie najemców biurowca są globalne firmy takie, jak polski oddział Cybercom, centrum finansowe Whirpool, McCormick EMEA Shared Services Center czy centrum usług Fujitsu. 

Nowa Fabryczna bardzo szybko zyskała uznanie dużych, międzynarodowych firm, które - podobnie jak my - dostrzegły wielki potencjał Łodzi i nowego centrum tego miasta. Za nami poszli kolejni deweloperzy i dziś NCŁ, po wybudowaniu dworca Łódź Fabryczna, nadal jest jednym z największych placów budowy w miastach regionalnych. Za chwilę to miejsce będzie tętnić życiem. Cieszymy się, że biurowiec trafia w ręce naszego wieloletniego partnera i jednocześnie bardzo doświadczonego funduszu. To rynkowe potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów, ale też wyraźny sygnał, że Łódź jest w wyjątkowo dobrej kondycji. Warto tu inwestować – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

W czerwcu 2017 r. Skanska rozpoczęła realizację swojego drugiego projektu biurowego na terenie NCŁ – Bramy Miasta. Pierwszym łódzkim projektem Skanska był Green Horizon.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz