Aluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Poznański Nowy Rynek coraz większy

Nowy Rynek w Poznaniu
Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu. Skanska wystartowała bowiem z drugim budynkiem biurowym.

Skanska buduje drugi biurowiec w ramach kompleksu Nowy Rynek. Obiekt powstaje w pobliżu Dworca Głównego i Starego Miasta. Na poznański rynek dostarczy on niemal 12 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek zostanie oddany do użytku w III kw. 2019 r. I etap składa się z dwóch obiektów biurowych, które zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa.

Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek. Budowę pierwszego biurowca Skanska rozpoczęła w sierpniu ubiegłego roku. Obiekt ten ma ok. 25 000 mkw. Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. 

Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.

Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
  • W budowie: I budynek biurowy – 25 000 mkw. (zakończenie II kw. 2019), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kw. 2019)
  • Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold.
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A. 
  • Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra