Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Poznański Nowy Rynek coraz większy

Nowy Rynek w Poznaniu
Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu. Skanska wystartowała bowiem z drugim budynkiem biurowym.

Skanska buduje drugi biurowiec w ramach kompleksu Nowy Rynek. Obiekt powstaje w pobliżu Dworca Głównego i Starego Miasta. Na poznański rynek dostarczy on niemal 12 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek zostanie oddany do użytku w III kw. 2019 r. I etap składa się z dwóch obiektów biurowych, które zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa.

Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek. Budowę pierwszego biurowca Skanska rozpoczęła w sierpniu ubiegłego roku. Obiekt ten ma ok. 25 000 mkw. Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. 

Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.

Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
  • W budowie: I budynek biurowy – 25 000 mkw. (zakończenie II kw. 2019), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kw. 2019)
  • Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold.
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A. 
  • Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra