Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Start-upy w sercu Krakowa

Business Link High5ive
Business Link i Skanska uruchomiły wspólnie kolejną elastyczną przestrzeń biurową. Na pierwszym i drugim piętrze nowoczesnego budynku High5ive powstało nowe miejsce dla krakowskich start-upów.

Business Link to największa w Polsce sieć elastycznych przestrzeni biurowych (16 lokalizacji w największych polskich miastach). Są to miejsca przeznaczone zarówno dla start-upów i freelancerów, jak i dla korporacji oraz dużych zespołów projektowych. Business Link High5ive to trzecia wspólna inwestycja Business Link i Skanska (po Warszawie i Poznaniu). Na niemal 4000 mkw. kompleksu biurowego High5ive powstało 140 biur, 24 miejsca w strefie coworkingowej i 5 sal konferencyjnych, a także strefy wspólne, kuchnie czy budki telefoniczne. Charakteryzują się one wysokim standardem wykończenia i nowoczesnym designem. Oferta Business Link wpisuje się w trend tzw. coworkingu 2.0. Jest to kompleksowa usługa, która obejmuje z jednej strony przestrzeń biurową-kreatywną, a z drugiej strony, ważną częścią oferty, obok tradycyjnego coworkingu, są prywatne biura na wynajem i sale konferencyjne dostępne 24/7, a także rozbudowane programy akceleracyjne dla przedsiębiorców. Business Link w High5ive firmom, które korzystają z przestrzeni, zagwarantuje elastyczne warunki wynajmu. Biura można wynajmować nawet na minimum trzy miesiące, a okres wypowiedzenia wynosi tylko miesiąc.

Projekt Business Link High5ive przygotowała Pracownia Architektury i Urbanistyki FBT przy współpracy z Fruit Orchard. Projektanci stworzyli jasne wnętrze pełne zieleni. Znajdujące się we wnętrzu naturalne materiały, barwy i akcenty roślinne tworzą sprzyjające otoczenie do pracy.

Przestrzeń w High5ive to już druga lokalizacja Business Link w Krakowie (od w 2011 r. funkcjonuje Business Link przy ulicy Mogilskiej 65). Business Link posiada bowiem 14-letnie doświadczenie we wspieraniu start-upów. Z jego oferty korzystali dotychczas m.in. Uber, Brand24 czy Groupon. W kwietniu ubiegłego roku zainwestowała w tę społeczność Skanska i od tej pory razem współtworzą ekosystem dla start-upów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. W najbliższych latach Business Link i Skanska chcą powiększyć mapę inwestycyjną o kolejne lokalizacje i tym samym stać się największą w Europie środkowo-wschodnią społecznością przedsiębiorców przyszłości. W tym roku obie firmy planują otworzyć elastyczną przestrzeń biurową we Wrocławiu i w czeskiej Pradze, a w przyszłości rozpocząć działalność także na rynku węgierskim i rumuńskim. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra