Interbiuro - duży

Yareal może budować kompleks LIXA

LIXA (widok z ul. Kasprzaka w stronę Ronda Daszyńskiego)
LIXA (widok z ul. Kasprzaka w stronę Ronda Daszyńskiego)
Yareal otrzymał pozwolenie na budowę biurowca LIXA na warszawskiej Woli.

Pierwszy etap kompleksu biurowego LIXA ma już pozwolenie na budowę. Prace budowlane związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji poprzedzi rozbiórka dawnego biurowca Kredyt Banku. Jest ona zaplanowana na początek lipca br. W pierwszej fazie Yareal planuje zrealizować dwa budynki (jeden z nich zaoferuje 22 000 mkw., a drugi 6000 mkw.). Ich ukończenie przewidziano na połowę 2020 r. W drugiej fazie powstanie budynek oferujący kolejnych 20 000 mkw. powierzchni (planowany termin realizacji 2021 r.). Z kolei, ostatni etap budowy będzie miał 17 000 mkw. powierzchni biurowej (2022 r.).

LIXA będzie znakomitym miejscem do pracy i relaksu, w którym po prostu chce się być. Okolica zyska nowy blask dzięki architekturze kompleksu, która łączy nowoczesność z tradycją, nawiązując do przedwojennego modernizmu. Kompleks będzie zupełnie inny od istniejących i powstających wokoło biurowców. Jedną trzecią powierzchni LIXA – aż 22 000 mkw. – zajmie nowa główna siedziba banku BGŻ BNP Paribas. Ta rekordowa transakcja przednajmu znakomicie odzwierciedla rosnące zainteresowanie najemców m.in. z branży bankowej, którzy oczekują silnej identyfikacji korporacyjnej oraz komfortowej powierzchni biurowej w atrakcyjnym otoczeniu. Obecnie coraz większego znaczenia nabiera indywidualna, niestandardowa aranżacja przestrzeni, która będzie sprzyjać kreowaniu rozwiązań i pomysłów, a także pozwoli na skuteczny relaks w przerwach od pracy. LIXA spełni te wymagania i nada nowy impuls do rozwoju tej części Warszawy – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

LIXA jest największym projektem deweloperskim firmy Yareal w Polsce. Docelowo kompleks zaoferuje 65 000 mkw. powierzchni. Architektura budynków łączy przedwojenny modernizm z nowoczesnością. LIXA będzie wyróżniać się wewnętrznym dziedzińcem z ogrodem, którego charakter będzie przypominał kampus uniwersytecki. W centralnej części ogrodu znajdzie się pawilon z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną. Kompleks LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM. Jego projekt architektoniczny przygotowała pracownia HRA (Hermanowicz Rewski Architekci)

 

LIXA - zielony dziedziniec

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz