HAVRE Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoGTV Lighting logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Nowe biuro na 350 rocznicę

Nowe biuro Merck
Nowe biuro Merck
Firma naukowo-technologiczna Merck od marca funkcjonuje w nowym biurze w West Station II w Warszawie. Zmiana wpisuje się w ważny rok dla firmy, która obchodzi 350 lat działalności na świecie.

Merck działa w sektorach ochrony zdrowia, life science oraz zaawansowanych materiałów i technologii, od marca funkcjonuje w nowym biurze w Warszawie. Z początkiem marca warszawski oddział firmy przeniósł się do nowego biura, które zlokalizowane jest w kompleksie West Station II przy Al. Jerozolimskich. 

Dbałość o pracowników jest bardzo istotnym czynnikiem sukcesu naszej firmy. Chcemy zapewnić każdemu przyjazne, inspirujące i nowoczesne środowisko pracy, sprzyjające nie tylko efektywnemu wykonywaniu zadań, ale i będące przestrzenią na szeroko pojmowany rozwój pracownika – mówi Iwona Błońska-Robak, Dyrektor Działu Zasobów Ludzkich w Merck Sp. z o.o.

Wyposażenie nowego biura zdeterminowane jest przez naukowo-technologiczny profil firmy. Znajdują się w nim techniczne udogodnienia, które usprawniają międzyludzką komunikację i zwiększają efektywność bieżącej pracy. Biuro Merck to open space, który stanowi przestrzenią wspólną dla przedstawicieli wszystkich działów biznesowych i funkcji centralnych w firmie.

Do dyspozycji pracowników przeznaczone są także profesjonalnie wyposażone sal konferencyjne różnej wielkości. Rezerwacja tych największych może być dokonywana przez komputer pracownika, ale także za pomocą systemu dotykowych paneli, kompatybilnych z użytkowanym programem poczty e-mail. W nowym biurze Merck znajdują się tzw. budki telefoniczne. Pomieszczenia te umożliwiają swobodne prowadzenie rozmów telefonicznych bez przeszkadzania innym pracownikom. W biurze powstały także strefy relaksu czy kąciki kawowe. W trosce o komfort pracownika w biurze znajduje się wiele roślin, a także ergonomiczne biurka, których wysokość można dostosować do własnych preferencji. 

Zarządzanie zmianą w organizacji w kontekście przeprowadzki było dla firmy okazją do dialogu pomiędzy pracownikami oraz pracodawcą. Pracą nad przełamywaniem uprzedzeń związanych ze zmianą lokalizacji i charakteru przestrzeni wśród pracowników zajmowała się inicjatywa komunikacyjno-rozwojowa o nazwie „Pociąg Do Zmian”. „Pociąg” jest tu synonimem zapału, ale i nawiązuje do adresu nowego biura, które zlokalizowane jest w sąsiedztwie stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. Pracownicy byli przygotowywani do relokacji w trakcie kilku dedykowanych sesji grupowych z coachem. Brali oni także udział w study tours, podczas których można było z wyprzedzeniem udać się do nowego biura i nabrać orientacji w tym otoczeniu.

 


0.0
Tagi: West Station
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra