bcb wrzesień 2020

Villa Metro z pozwoleniem na użytkowanie

Villa Metro
Villa Metro
Villa Metro to inwestycja biurowo-usługowa zlokalizowana na warszawskim Mokotowie. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego dla m. st. Warszawy obiekt ten otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Villa Metro powstała w narożniku ul. Puławskiej i nowo projektowanej ulicy łączącej Puławską z przedłużeniem KEN - ul. Bukowińską. Budynek składa się z 8 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych. Parter obiektu został przeznaczony na handel i usługi. Powierzchnia całkowita budynku to 11 000 mkw. (w tym 7000 mkw. powierzchni biurowej). Do dyspozycji pracowników zostaną przeznaczone liczne miejsca parkingowe w pobliżu biurowca. Są one zlokalizowane na parkingu podziemnym i znajdującym się nieopodal budynku parkingu publicznym.

Budynek posiada przeszkloną fasadę z romboidalną kratownicą, wykończoną płytami kompozytowymi. Struktura ta stanowi graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM i ma stanowić znak rozpoznawczy biurowca. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia DA Dziuba Architekci. Nadzór techniczny ze strony inwestora prowadziła firma ARUP. Generalnym wykonawcą budynku była firma budowlana Fundamental Group.

Biurowiec Villa Metro będzie spełniać wymogi certyfikatu LEED Gold. Biorąc pod uwagę aspekt ekologii, inwestor obiektu, firma Reform Company 3 Sp. z o.o., zdecydował się na najnowocześniejszy system zarządzania budynkiem. Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie uzyskana została w wymaganym przez Inwestora terminie, do końca kwietnia br. Jest to ogromna zasługa załogi Fundamental Group oraz podwykonawców. Ponadto Villa Metro to jeden z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju - to formalne potwierdzenie wysokiej jakości i solidności wykonania budynku, z czego jesteśmy bardzo dumni jako generalny wykonawca komentuje Bartłomiej Karpiński, kierownik budowy z Fundamental Group.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz