bcb wrzesień 2020

Tak wygląda Villa Metro!

Villa Metro
Villa Metro
Warszawski biurowiec Villa Metro osiągnął kolejny etap budowy – odsłonięto już elewację budynku.

Villa Metro to inwestycja biurowo-usługowa zlokalizowana na warszawskim Mokotowie. Nowy biurowiec zaplanowano oddać do użytku w maju 2018 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Fundamental Group, zaś inwestorem Villa Metro jest Reform Company 3 Sp. z o.o., należąca do grupy będącej m.in. właścicielem centrum handlowego Blue City i kompleksu biurowego Blue Office. 

Obiekt Villa Metro osiągnął kolejny etap budowy. Odsłonięto elewację projektu o ciekawej formie architektonicznej, który wkomponowuje się w zabudowę miejską okolicy. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia DA Dziuba ArchitekciGłównym założeniem projektowym było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem nieregularnej narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia. Całkowicie przeszklona fasada „opakowana” została charakterystyczną romboidalną strukturą w kolorze przygaszonej bieli. Struktura ta, jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM, w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro. Po odsłonięciu elewacji widać, że założenia projektowe zostały spełnione, a budynek będzie stanowić rozpoznawalny obiekt na mapie Warszawy. Jednocześnie z fasadą budynku korespondują przebudowane przez inwestora wejścia do metra Wilanowska – podkreśla Karol Dziuba.

Budynek Villa Metro będzie mieć 8 pięter biurowych i 2 kondygnacje podziemne. Parter zostanie przeznaczony dla handlu i usług. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 11 000 mkw., natomiast powierzchnia biur zajmie ponad 7000 mkw. Biurowiec jest już skomercjalizowany w 90 proc. 

Villa Metro będzie jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponadto LEED stanowi formalne potwierdzenie planowanej wysokiej jakości i solidności wykonania budynku, z czego jesteśmy bardzo dumni jako generalny wykonawca – mówi Marek Borowy, kierownik kontraktu z Fundamental Group. 

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz