50 proc. udziałów w Warsaw Spire sprzedane

Warsaw Spire
Madison International Realty kupuje 50 proc. udziałów w wieżowcu Warsaw Spire. Jest to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Madison International Real Estate Liquidity Fund VI LP nabył 50 proc. udziałów wieżowca Warsaw Spire (budynek A). Tym samym stał się on wraz z Ghelamco GP12 równoprawnym właścicielem obiektu. Wartość wieżowca została oszacowana na 350 milionów euro.

Madison International Realty należy do czołowych inwestorów na rynkach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. Inwestycja w Warsaw Spire jest zgodna ze strategią Funduszu VI, który w 2016 roku pozyskał 1,24 miliarda dolarów. W transakcji Madison International Realty reprezentowała firma Greenberg Traurig, a Ghelamco firmy Dentons, JLL i CBRE.

Warsaw Spire to flagowy projekt Ghelamco Poland. Jest to najwyższy budynek biurowy w Europie Środkowej. Wysokość wieżowca wraz z iglicami wynosi 220 m (49 pięter), a jego powierzchnia to 64 500 mkw. Obiekt otrzymał wiele nagród m.in. w 2017 r. zwyciężył w prestiżowym konkursie MIPIM Awards w kategorii Best Office & Business Development. Wieżowiec jest wynajęty w ponad 95 proc. Do grona jego najemców należą takie firmy jak m.in.: Samsung, JLL, Mastercard, Shire, The Heart, Daftcode, Panattoni i Ghelamco. Warsaw Spire zlokalizowany jest w pobliżu ronda Daszyńskiego. W bliskim sąsiedztwie wieżowca znajduje się II linia metra oraz przystanki tramwajowe i autobusowe. Integralną częścią inwestycji jest plac Europejski.

Warsaw Spire to budynek, który stał się ikoną dynamicznie rozwijającego się rynku nieruchomości w Polsce. Wyróżnia się jakością i jest przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego. Cieszymy się, że naszym partnerem i nowym współwłaścicielem wieżowca została amerykańska firma Madison International Realty, która swoje portfolio buduje w oparciu o najlepsze inwestycje nieruchomościowe na świecie – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Warsaw Spire wyznaczył nowy standard na polskim rynku. Cieszymy się ze współpracy z Ghelamco, która zaowocowała tą wyjątkową transakcją. Polski rynek jest nastawiony na jak najlepsze wyniki. Kupując tą jedyną w swoim rodzaju nieruchomość wpisujemy się w ten trend. W Madison International Realty jesteśmy dumni z tego, że budujemy silne relacje z najlepszymi w swojej klasie firmami partnerskimi, uzyskując dostęp do lokalnych rynków, a następnie wprowadzając nasz sposób działania i doświadczenie w dziedzinie nieruchomości. To kolejny świetny przykład takiego podejścia – komentuje Derek Jacobson, Co-Chief Investment Officer w Madison International Realty.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz