Giant

Krakowska strefa ekonomiczna z „siódemką”

Nowy biurowiec firmy Comarch
W krakowskiej strefie ekonomicznej powstał kolejny biurowiec firmy Comarch.

Nowy biurowiec firmy Comarch potocznie nazywany jest „siódemką” . Powstał on w kampusie firmy informatycznej na Czyżynach. Jest to 5-kondygnacyjny obiekt, który łącznie oferuje ponad 27 000 mkw. powierzchni (cztery piętra użytkowe oraz kondygnację techniczną na dachu budynku). Do dyspozycji pracowników biurowca oraz gości został oddany do użytku podziemny parking dla 157 samochodów oraz 86 stanowisk dla rowerów.

W Krakowie Comarch zatrudnia obecnie ok. 3000 osób. Do tej pory pracownicy zajmowali sześć budynków, należących do firmy, a dodatkowo musieliśmy wynajmować pomieszczenia w biurowcach zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Teraz wszyscy pracownicy krakowskiego oddziału firmy pracują w biurowcach Comarch. Dodatkowo nowy budynek jest przygotowany na przyjęcie stażystów, którzy dołączą do zespołu w okresie wakacyjnym – mówi Konrad Tarański, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Comarch.

Biurowa część budynku SSE7 oferuje najwyższy standard wykończenia i wyposażenia technicznego. Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, które pozwalają na częściowe pokrycie własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. W podziemiach obiektu znajdują się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku są w stanie wyprodukować maksymalnie 64 kW energii elektrycznej dziennie. Czyli, korzystając z alternatywnego źródła, jesteśmy w stanie zasilić ok. 1000 komputerów. Aktualnie w budynku pracuje ok. 1200 osób, maksymalnie może pomieścić 1700 pracowników – mówi Łukasz Jastrząb, dyrektor Biura Strategii i Analiz w Comarch.

Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy, a generalnym wykonawcą inwestycji firma Budimex S.A.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz