Giant

Krakowski biurowiec Diamante Plaza z zielonym certyfikatem

|
Diamante Plaza z certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent
Diamante Plaza z certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent
Krakowski biurowiec Diamante Plaza został odznaczony zielonym certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

Budynek uzyskał wysokie noty za sposób zarządzania, stan techniczny oraz wykorzystane technologie, które minimalizują wpływ na środowisko. To pierwszy, tak nowoczesny obiekt tego typu, który powstał w Krakowie. Wiele wskazuje na to, że Zabłocie będzie nową biurową dzielnicą stolicy Małopolski.

 

Diamante Plaza z certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent

Uzyskanie wysokiej oceny przez Diamante Plaza jest potwierdzeniem tego, że nawet kilkuletni budynek można odpowiednio dopasować, aby spełniał rygorystyczne wymagania środowiskowe. Krakowski biurowiec został uznany za miejsce nowoczesne, odpowiednio zarządzane, oszczędne oraz zielone. Właściciel (Catalyst Capital) oraz zarządca nieruchomości (BNP Paribas Real Estate Poland) przykładają dużą wagę do tego, jak ważna jest obecnie ekologia, odpowiednie gospodarowanie zasobami, a także zrównoważony rozwój i zarządzanie aktywami zgodnie z ESG.

Ograniczenie emisji CO₂ oraz zużycia zasobów naturalnych możliwe jest dzięki projektowaniu budynków przyjaznych środowisku, energooszczędnych oraz komfortowych. Działania tego typu przyczyniają się również do poprawy jakości powietrza, zdrowia ludzi oraz sytuacji ekonomicznej. Z punktu widzenia najemców Diamante Plaza to komfortowe miejsce do pracy.

Uzyskana certyfikacja pozytywnie wpływa na wartość budynku, a także jest potwierdzeniem tego, że miejsce spełnia najwyższe standardy dotyczące efektywności energetycznej oraz oszczędności w zużyciu mediów i generowania jak najmniejszej ilości odpadów.

Biurowiec Diamante Plaza wyróżnia się ciekawą fasadą. Jest to szkło oprawione w aluminiowe ramy z elementami czarnego kamienia. Budynek zapewnia niemal 11 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz komercyjnej. Całość rozmieszczona jest na 4 kondygnacjach. Obiekt znajduje się w pobliżu historycznego centrum Krakowa, co jest jego dodatkowym atutem. W garażu podziemnym znajdują się 193 miejsca parkingowe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz