PGE Narodowy

Krakowski biurowiec z trzema nominacjami do międzynarodowej nagrody

|
Biurowiec V.Offices w Krakowie, źródło: materiały prasowe partnera.
Biurowiec V.Offices w Krakowie, źródło: materiały prasowe partnera.
Budynek V.Offices został nominowany w aż trzech prestiżowych kategoriach nagrody BREEAM Awards 2022.

V.Offices otrzymał nominację w aż trzech prestiżowych kategoriach:

  • Commercial Project
  • Post Construction Award, Regional Award Central and Eastern Europe,
  • Your BREEAM Award.

W tej ostatniej o wygranej zdecydują internauci.

 

Najbardziej ekologiczny budynek w Polsce

Krakowski biurowiec został zaprojektowany przez  Iliard Architecture & Interior Design, natomiast inwestorem jest spółka AFI Europe Poland. Budynek zlokalizowany jest przy al. 29 Listopada. Architekci już na etapie projektowania dużą wagę przywiązywali do proekologicznych rozwiązań, mających na celu emisję szkodliwych substancji do atmosfery oraz zmniejszenie zużycia mediów.

– Zaproponowaliśmy m.in. zeroemisyjne systemy dachowe kolektorów słonecznych, a źródłem ciepła w budynku jest kotłownia na przyjazne dla środowiska paliwo gazowe. To ruch z myślą o redukcji emisji CO2, a co za tym idzie – smogu – do atmosfery, który w Krakowie jest niestety realnym problemem – mówi Wojciech Witek, reprezentujący Iliard Architecture & Interior Design.

Zużycie wody, dzięki zastosowaniu wodooszczędnej armatury sanitarnej, zredukowano o 55,7 proc. Zaś innowacyjny system odzysku ciepła pozwoli zmniejszyć pobór energii o 36,4 proc. Nowoczesne, energooszczędne windy. Strefowany, inteligentny system oświetlenia. Wysokie parametry akustyki fasady. Wykończenia powierzchni biur bez zawartości formaldehydu i lotnych związków organicznych. Lista zielonych rozwiązań zastosowanych w budynku jest naprawdę długa, a każde z nich projektowaliśmy tak, aby podnieść dobrostan i komfort użytkowników oraz zminimalizować negatywny wpływ na planetę – dodaje specjalista.

 

Deszcz nagród dla krakowskiej inwestycji

V.Offices został doceniony już w poprzednich latach. W 2021 r. otrzymał on zaszczytny tytuł najbardziej zrównoważonego budynku w Polsce – zdobył certyfikat BREEAM na poziomie 98,87 proc., czyli jak do tej pory najwyższym w naszym kraju. Dzięki temu znalazł się również na drugim miejscu – zaraz za siedzibą koncernu Bloomberg w Londynie – na świecie.

W 2018 r. biurowiec otrzymał natomiast nagrodę BREEAM za najlepszą inwestycję Europy Centralnej i Wschodniej w fazie projektowej.

Tym razem V.Offices powalczy o tytuł najlepszego budynku Centralnej i Wschodniej Europy oraz najlepszego projektu komercyjnego na świecie. Ta druga nominacja jest szczególnym powodem do dumy, stanowi bowiem zaproszenie do najbardziej prestiżowego rankingu. Wyniki konkursy BREEAM Awards 2022 zostaną ogłoszone 22 marca 2022 r. podczas uroczystej gali w Londynie.

Ponadto krakowski biurowiec V.Offices powalczy o nagrodę internautów w kategorii Your BREEAM Award. Głosy można oddawać do 14 marca 2022 r.


 


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz