bcb wrzesień 2020

Miejsce dla każdego

W Face2Face Business Campus powstanie miejsce spotkań i wymiany pomysłów
Echo Investment znów stawia na Katowice. W sercu Śląska powstanie Face2Face Business Campus.

Katowicki rynek biurowy ciągle się rozwija. Wkrótce na biurowej mapie tego miasta pojawi się nowa inwestycja firmy Echo Investment – Face2Face Business Campus. Oprócz nowoczesnych biur zaoferuje ona także miejsca do spotkań i spędzania wolnego czasu. 

Nazwa obiektu nie jest przypadkowa. Jest ona związana m.in. z założeniami architektonicznymi. Kompleks składa się bowiem z dwóch budynków znajdujących się naprzeciwko siebie. Jednak to nie jedyne uzasadnienie nazwy Face2Face Business Campus. Jest ona związana również z tym, że dzięki nowej inwestycji Echo Investment powstanie przestrzeń, w której ludzie będą mogli się spotykać i wspólnie spędzać czas. Obok biurowców znajdą się wewnętrzne place otwarte również dla mieszkańców Katowic, strefy wypoczynku, patio z zielenią i strefy co-workingowe. 

Face2Face Business Campus to kolejna po A4 Business Park inwestycja biurowa Echo Investment w Katowicach. Tworzymy komfortowe miejsce pracy, odpowiadające na potrzeby ludzi biznesu, ale jednocześnie chcemy czegoś więcej – tworzenia społeczności wokół tego miejsca, którą połączą relacje, a nie tylko praca. Stąd tak wiele pomysłów aranżacji przestrzeni wspólnych. W Katowicach będziemy promować otwartość, zachęcać do skracania dystansu i dostrzegania atutów nawiązywania trwałych relacji – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment. 

W skład kompleksu biurowego Face2Face Business Campus będą wchodzić dwa budynki: 7-kondygnacyjny i 15-kondygnacyjna dominanta. Łącznie zaoferują one niemal 46 000 mkw. powierzchni biurowej. Nowa inwestycja Echo Investment realizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej. Ta część miasta jest dobrze skomunikowana. W pobliżu biurowców znajduje się rozwinięta sieć transportu publicznego oraz wypożyczalnia rowerów miejskich. 

Chcemy, aby miejsce w którym pracować ma tak wiele ludzi rozwijało się w sposób zrównoważony i było przyjazne również dla środowiska. Biura zostaną wyposażone w szereg eko rozwiązań, miedzy innymi energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, przyjazne oświetlenie LED sprzyjające pracy. W kompleksie powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca parkingowe dla rowerów. Ludzie przyjeżdżający do pracy rowerem mogą skorzystać z szafek i natrysków. Wisienką na torcie będą zielone przestrzenie, które są kluczową częścią wspólnych placów. Oddamy miastu miejsce, które będzie „zielonymi płucami” tej części Katowic – mówi Piotr Kozłowski, kierownik zespołu architektów w Dziale Biur Echo Investment. 

Specyfikacja techniczna: 

  • Etap 1 – 20 624 mkw.
  • Etap 2 – 26 142 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych - 765
  • Stacje ładowania samochodów elektrycznych 
  • Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz