Assa Abloy

Posadzki do kantyny

W nowo otwartej kantynie dla pracowników biurowca Kaufland zwracają uwagę bezspoinowe posadzki typu szlifowane terazzo żywiczne
W biurowcach kantyna jest odwiedzana przez wielu pracowników każdego dnia. Podłoga w takim miejscu musi więc cechować się trwałością. Ważna jest także to, by pasowała do charakteru wnętrza.

Biurowiec Kaufland znajduje się przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Ziębickiej we Wrocławiu. Jest to główna siedziba firmy w Polsce, w której pracuje 500 osób. Z myślą o pracownikach na parterze tego 9-piętrowego biurowca powstała kantyna. Projektanci z pracowni Grupa RB starali się, by miejsce to było przestronne, ale jednocześnie zachowało przytulny charakter. Dzięki przeszkleniom sięgających od podłogi do sufitu kantyna jest otwarta na wewnętrzny dziedziniec biurowca. W tego typu miejscach ważna jest także podłoga. Na powierzchni 650 mkw. wykonano szlifowane i polerowane terazzo żywiczne Mondéco Classic. Jest ono w jasnoszarym, odbijającym światło kolorze, który optycznie rozświetla i powiększa wnętrze. Posadzka Mondéco dobrze komponuje się z drewnianym wykończeniem ścian, błyszczącą ladą, miękkimi obiciami sof i foteli oraz nowoczesnym, neonowym oświetleniem. Wykonawcą posadzek Mondéco Classic w siedzibie firmy Kaufland była firma EMAC Posadzki z Legnicy, autoryzowany wykonawca Flowcrete

Zależało nam na uzyskaniu powierzchni przypominającej polerowany kamień przy ograniczeniu do minimum podziałów na posadzce. Jesteśmy zadowoleni z efektu – bezspoinowe, jasne terazzo żywiczne odbija światło słoneczne oraz oświetlenie z lamp, dodając wnętrzu subtelnego blasku – powiedziała Aleksandra Piksa, dyrektor pionu centralnego zarządzania nieruchomościami w firmie Kaufland.

Posadzka Mondéco Classic jest wykonywana z barwionej żywicy epoksydowej i kruszywa marmurowego. Szlifuje się ją i poleruje aż do uzyskania pożądanego połysku. Cechuje ją wieloletnia trwałość (nawet do 25 lat), odporność na ścieranie oraz odpowiedni poziom antypoślizgowości. Posadzki Mondéco stosowane są we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej, takich jak biurowce, centra handlowe, muzea, dworce i terminale lotnicze, restauracje czy kantyny pracownicze.

 


5.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz