Giant

Inwestycje w Okrąglaku

Okrąglak
Okrąglak
Okrąglak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Poznaniu. Niedawno rozpoczęły się prace konserwatorskie związane z tym obiektem.

Okrąglak został zbudowany w latach 1948-1954 według projektu znanego polskiego architekta Marka Leykmana. W trakcie swojej ponad 60-letniej historii przeszedł on wiele zmian. W latach 2011-2012 obiekt został poddany gruntownemu remontowi, który przywrócił mu pierwotny charakter i wygląd. Zmieniło się także przeznaczenie budynku. Przestał on być jedynie obiektem handlowym i zaczął pełnić funkcje biurowo-usługowe. W czerwcu 2018 r. rozpoczęły się prace konserwatorskie Okrąglaka, które doprowadzą m.in. do odnowienia charakterystycznej fasady budynku. Inwestycja powinna zakończyć się w grudniu br. Prace będą prowadzone przez Stalbud II, a Colliers International będzie nadzorował je w imieniu właścicieli.

Zdajemy sobie doskonale sprawę, jak cenny dla mieszkańców Poznania jest Okrąglak i jaki sentyment do niego czują. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nadal inwestowali w ten wyjątkowy budynek, aby zachować jego charakter i wygląd na wiele pokoleń. Budynek, który jest perłą polskiego modernizmu i czymś, z czego mieszkańcy Poznania mogą być dumni – mówi Guy Speir, dyrektor w Sharow Capital oraz współzarządzający i manager budynku. 

Zakres prac obejmie elementy zewnętrzne fasady, a także dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji przed oddziaływaniem czynników środowiskowych. Elewacja budynku zostanie odświeżona, a jej kolorystyka będzie ujednolicona. Przy wykonywaniu prac zostaną wykorzystane najnowsze materiały i technologie. Działania będą prowadzone pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz