Proton Office

Globalworth Poland liderem

Quattro Business Park
Quattro Business Park
Po zakupie kompleksu biurowego Quattro Business Park, firma Globalworth Poland stała się właścicielem największego portfela biurowego w Polsce.

Globalworth Poland kupił kompleks Quattro Business Park w Krakowie za 139 mln euro. Jest to rekordowa transakcja w historii firmy. Wartość całego portfela spółki wynosi już ponad 900 mln euro i wraz z dalszą ekspansją będzie ona wzrastać. Globalworth Poland jest obecnie największym instytucjonalnym inwestorem i właścicielem na rynku biur w Polsce. W portfolio firmy znajduje się ponad 290 000 mkw. powierzchni biurowej. Przy zakupie kompleksu biurowego Quattro Business Park firmie Globalworth Poland doradzał dział rynków kapitałowych CBRE.

Zakup Quattro Business Park pozwolił nam, zgodnie z zapowiedziami, objąć pozycję lidera sektora nieruchomości biurowych w Polsce. Zgodnie z naszą strategią, koncentrujemy się na tych aktywach, w których widzimy wysoki zwrot dzięki wysokim przychodom i potencjałowi do wzrostu wartości. Nasze portfolio to starannie dobrane, różnorodne budynki, które są odpowiedzią na indywidualne potrzeby najemców. Jesteśmy ich właścicielami i zarządcami na długi czas, koncentrując się na budowie długoterminowych relacji z naszymi partnerami – komentuje Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland.

W niewiele ponad pół roku staliśmy się liderem najbardziej płynnego i największego rynku w regionie, charakteryzującego się dużym zaufaniem ze strony międzynarodowych inwestorów. Transakcje zamknięte w ciągu ostatnich sześciu miesięcy spowodowały ponad dwukrotny wzrost portfela Globalworth Poland i osiągnięcie natychmiastowych korzyści. Nadal dostrzegamy ekscytujące możliwości rozwoju w Polsce, która jest głównym obszarem do realizacji naszej strategii biznesowej – twierdzi Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. inwestycji Globalworth.

Kompleks biurowy Quattro Business Park składa się z pięciu budynków. Oferuje on ok. 60 000 mkw. powierzchni najmu. Do dyspozycji najemców przeznaczony jest także parking oferujący 1300 miejsc postojowych. Quattro Business Park znajduje się w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Kompleks posiada certyfikację BREEAM. Wśród najemców Quattro znajdują się takie firmy jak.: Capgemini, Google, Luxoft, Epam, PerkinElmer, Lundbeck i Medicover.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz