bcb wrzesień 2020

I etap High5ive już otwarty!

W trakcie dnia otwarcia pracownicy High5ive mogli skorzystać z wielu atrakcji
Wczoraj został oficjalnie otwarty I etap kompleksu High5ive. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło atrakcji związanych z ekologicznym stylem życia i rowerami.

High5ive reklamuje się jako kompleks biurowy przyjazny rowerzystom. Oferuje on nie tylko parking dla 365 rowerów, ale także infrastrukturę dla osób korzystających z tego środka transportu. Nic więc dziwnego, że atrakcje związane z rowerami pojawiły się również podczas oficjalnego otwarcia I etapu High5ive. Można było np. wypróbować blender bike i jadąc na rowerze stacjonarnym zrobić sobie pożywny koktajl. W trakcie dnia otwarcia pracownicy biurowców mogli skorzystać również z wielu atrakcji związanych z ekologicznym stylem życia w formie ekoedukacji. W lobby obu budynków można było m.in. zagrać w ekologiczne koło fortuny czy w wielkoformatową zieloną grę planszową oraz stworzyć ekotorbę z wybranym wzorem. Goście zaproszeni na uroczyste otwarcie biurowca mieli także możliwość obejrzenia biur dwóch najemców kompleksu firm Ocado Technology i Symphony.

Podczas startu inwestycji w 2016 roku mówiliśmy, że High5ive będzie miejscem przyjaznym i otwartym dla mieszkańców, dziś można to zobaczyć – między budynkami aranżujemy przestrzeń wspólną ze strefami do wypoczynku wśród zieleni. Chcieliśmy też z tego miejsca zrobić ważny punkt na rowerowej mapie Krakowa i to się udało. Mamy otwarty dla wszystkich Bike5ive – z parkingiem dla 365 rowerów, z miejscem do ich naprawy i prysznicami dla miłośników dwóch kółek. Patrząc na liczbę parkujących rowerów możemy śmiało powiedzieć, że ten wyjątkowy koncept się przyjął – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Docelowo High5ive będzie składać się z pięciu budynków. Kompleks łącznie dostarczy ok. 70 000 mkw. powierzchni biurowej. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstały dwa budynki oferujące 23 300 mkw. Korzystają z nich już takie firmy jak: ABB, PwC, Business Link, Ocado Technology i Symphony. I etap kompleksu ubiega się o certyfikat LEED na poziomie co najmniej Gold, a także aplikuje o certyfikat „Obiekt bez Barier”.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz