Tork

EPP właścicielem II etapu Symetris Business Park

|
Echo Investment sprzedało II etap inwestycji Symetris Business Park w Łodzi. Nowym właścicielem została spółka EPP. Umowa sprzedaży obejmuje 9 700 mkw. powierzchni.

Obecnie 94 proc. obiektu wynajmują takie firmy jak Philips Polska i Office Bistro. Wartość budynku oszacowano na 19 mln euro. Symetris Business Park znajduje się przy al. Piłsudskiego, która łączy Śródmieście z Widzewem i Retkinią. Składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni przeszło 19 000 mkw. Warto przypomnieć, że do EPP należy już pierwszy obiekt biurowy zrealizowany w ramach kompleksu. Transakcję sprzedaży I etapu zakończono w grudniu 2017 r. Powierzchnie biurowe w Symteris Business Park to przestrzenie typu open space, sale konferencyjne, gabinety oraz pokoje do pracy w ciszy. Inwestycja posiada zielony certyfikat BREEAM.

Symetris Business Park jest świetnie wynajętym kompleksem biurowym i cieszy się dużym zainteresowaniem firm z dynamicznie rozwijającej się branży usług wspólnych. Dzisiejsza transakcja to dowód na skuteczność naszej strategii rentownego wzrostu, która zakłada ścisłą współpracę z renomowanymi i sprawdzonymi partnerami, jak EPP, oraz sprzedaż inwestycji w krótkim czasie po zakończeniu budowy oraz wynajęciu. Wierzymy w potencjał Łodzi, dlatego szykujemy się do rozpoczęcia tutaj kolejnych inwestycji, które jeszcze podniosą atrakcyjność tego miasta dla sektora usług wspólnych – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Mimo iż transakcja ma duży potencjał zysku – jak podkreśla Hadley Dean, prezes zarządu EPP, spółka nie postrzega zakupu powierzchni biurowej jako inwestycji długoterminowej. Głównym obszarem zainteresowania zarządu pozostaną nieruchomości handlowe.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra